uTorrent trojan?

2008 április 29. 12:24 | Szerző: sct | Kategória: Kliens, Tech | 22 hozzászólás

Több uTorrent felhasználó is jelezte itt is, és más fórumokon is, hogy az antivírusszoftver trójannak érzékelte a programot. Többen ekkor azonnal eltávolították a szoftvert, és letöltötték újra, de ismét azt a figyelmeztetést kapták, hogy az fertőzött.

Természetesen az uTorrentben NINCS trójan, semmi gond nincs az alkalmazással. Valahogy az uTorrent hibásan került fel az Avast trójan listájára, mint fertőzött program. A dolgot természetesen jelentették az Avast-nak, és alig több mint 5 óra után máris megoldották a gondot.

A múlt héten pedig arról lehetett tudomást szerezni, hogy az uTorrent WEBUI részén fedeztek fel újabb sebezhetőséget. Ezeket a sérüléseket kihasználva, a kívülálló felhasználók átvehetik az irányítást az uTorrent felett, és így bármilyen tartalmat letölthetnek a gépre, használva annak az erőforrását.

Az uTorrent fejlesztője, Greg Hazel azt mondta, hogy tisztában vannak az említett sebezhetőségekkel, és már dolgoznak a megoldásokon. A program egyébként magában (tehát a WEBUI felület nélkül) biztonságosan használható.

utorrent-trojan.jpg

(torrentfreak)

22 hozzászólás
Szólj hozzá »

  1. Ezért nem használok avastot…… jó nekem a jó öreg Nod32 … hehehe
    1st comment

  2. AVG is fasza…

  3. nod lassu :D

  4. Utorrent rlz. Csak ezt használni (a kis kellemetlenség ellenére)!

  5. AVG szerintem is jobb mint a NOD, és persze ingyenes is.

  6. Kaspersky 4ever!

  7. Nod32 lassú? A leggyorsabb kereső toronymagasan…. Avast egy ratyi, tévesen jelez folyamatosan, talán igy akarják eladhatóvá tenni, AVG szintén híres a téves risztásairól, mondjuk a teljesítménye jobb, de a NOD32-vel nincs egy szinten. Kaspersky nagyon ott van, viszont veszettül gépigényes. A többi progit nem próbáltam…

  8. Nod al nincs semmi gond, csak ha nem veszed meg akkor néha nem hajlandó frissíteni magát. De ez ugye a user gondja baja.

  9. akkor a user oldja meg :)
    én már 4 éve használok Nod-ot, azóta soha semmit nem szívtam be, pedig 0-24 online a gép, és nem csak én használom

  10. aki avastot használ az meg is érdemli, hogy szivassák :P

  11. “trójan”

    sírok. vagy angolul trojan, vagy még inkább trójai magyarul…

  12. A Nod is betesz újabban, HTTP Error 400-at ad ki egy csomó torrentnél.

    Én mondjuk nem használom, de százával jönnek emberek hozzám, hogy ez a probléma…

  13. Max:
    Ha kérhetem áruld el a probléma megoldását, ezzel küzdök most én is.

  14. Bocs gyerekek, de a NOD32 a legjobb! S ezt nem csak én állítom, hanem a szakértők! Érdekes, hogy mindig ő viszi el a díjakat, nem?

  15. Max:
    Én még nem találkoztam ezzel a hibával, milyen verziós NOD csinálta ezt?
    illetve demo, full, vagy fix-es?

  16. Fogalmam sincs, milyen verziók érintettek, de a rezidens modul kilövése mindig megoldotta a problémát. A crackelésnek biztosan nincs köze a dologhoz.

  17. nod32 sztem is, a havi ~500 Ft-ot simán megéri.

  18. Avast a legjobb! egy ilyen hiba miatt még nem szar. Előfordulhat a többivel is.

  19. Tekintve, hogy már vagy 5 éve nem volt vírusom, nekem 500 Ft-ot sem ér meg, nem hogy havonta, de lifetime-ra sem…

  20. kaspersky a legjobb. a nod32 támogatja ezeket az oldalakat akik tesztelik és mérik a vírusírtók erősségét… nod32 rengeteg trojant nem ismer fel, ezt a nodos szakemberek is elismerték ( pl crackeknél rengeteget elnéz a nod:S) . kaspersky az mindent kiszúr ,de mindent ( 4 éve nincs gondom:) ) csak kicsit nagyobb az erőforrásigénye igen. nod32 nél egyébként 2-3 jobb még van kaspon kivül

  21. Nod 32-m van régóta. Tény, hogy átenged néhány trójait. És akkor jön be a képbe a király tűzfalam: Agnitum Outpost Firewall Pro 4.0… Mindent elmondtam. Ez a kombináció atombiztos nálam. És hogy lassú? Van egy jó öreg P3 800-am, azon höntörögnek bizonyos fontos adataim. Na most az avast kb 2percre növeli a WIN startot a nod 30 másodpercével szemben. Ott észrevenni, elhihetitek. Az ATHLON X2 64-en már nem hiszem hogy észrevenném. Meg arról ne is beszéljünk, hogy úgy fos az Avast ahogy van. Ingyen húsnak kakis a leve. Miért tegyek ingyenes víruskeresőt a gépemre, ha egyszer a win, az office, meg a nem free alkalmazások mindegyike kalóz verza? Akkor már a víruskeresőm is legyen az. Ennyi.

  22. Sztem Kaspersky Internet Security 7 a legjobb! Lehet hogy nagy a gépigénye, de úgy gondolom hogy vmit vmiért!

Szólj hozzá