Asva.info

Az IP cím védelem alatt áll

Az sg.hu portál-on megjelent cikk szerint a dinamikus IP-cím nem használható fel később bizonyítékként, fájlcserélés miatt indított, kártérítési perben. Ez a döntés precedens értékű is lehet.

A pert egy pc játékokat gyártó cég kezdeményezte egy magánfelhasználó ellen, fájlcsere miatt. Az ügyészségen megalapozottnak ítélték a vádakat, így a vádemelés mellett döntöttek. A következő lépésben az internetszolgáltatótól, a Deutsche Telekomtól kérték a fájlcserélő adatait. Azonban a bíróság úgy ítélte meg, hogy a bizonyítékhoz a felhasználó jogainak megsértésével jutott el a vállalat, így ejtették a vádat.

A testület egy márciusi alkotmánybírósági ítéletre hivatkozik, amelyben kimondták, hogy a felhasználók adatai (köztük az IP-cím is) csak súlyos bűncselekmények esetén adhatók ki. A fájlcserélés pedig (vajon ki tudja meddig) még nem számít ilyennek.

Persze az eset nagy felháborodást keltett a jogvédők körében, de egyelőre még nem örülhetünk teljesen, mert a döntés még nem jogerős. Az ügy Németországban zajlik, nálunk ilyen elképzelhetetlen, hiszen a szolgáltatók a legkisebb nyomásra is azonnal kiadják a felhasználóik adatait, vagy a szerződés azonnali felbontásával fenyegetőznek.

(via sg.hu)

Exit mobile version