Asva.info

Néhány nap és Hacktivity

Már csak néhány nap, és kezdetét veszi Közép-Kelet Európa Független IT Biztonsági Fesztiválja. Az előadások, workshopok mellett kötetlen programok, több játék, valamint egy új szekció is vár titeket idén.

Tizenkettedik alkalommal gyűlnek össze az etikus hacker szakma nagyágyúi a Hacktivityn. Már csak párat kell aludni, és kezdetét veszi a két napos hackerfesztivál.

A konferencia idei keynote speakere, Felix Lindner meglepetés előadással készül a hallgatóságnak. Egy hacker szemszögét mutatja be, amely úgy véli, kiindulópontként szolgálhat majd arra vonatkozóan, hogyan reflektáljunk arra, ami jelenleg körülöttünk zajlik a világban.

Érkeznek az OWASP-előadók is, akik az előadások mellett workshopokkal is készülnek a hallgatóságnak. Az Open Web Application Security Project (OWASP) egy nyílt, független, non-profit nemzetközi szervezet, ami a biztonságtudatos szoftver- és alkalmazásfejlesztés népszerűsítését tűzte ki céljául. Előadásaik egy részét meglepetésnek szánják, de azt már elárulták, hogy a szombati workshopokon az alkalmazásfejlesztések biztonságának (AppSec) jövője kerül majd fókuszba kerekasztal-beszélgetés formájában. 

Vinkovits Márk előadása során a résztvevők a gyakorlatban is láthatják majd, hogyan lehet az alkalmazás- és szoftverfejlesztések sérülékenységi pontjait modellezni (threat modeling). Egy kártyajáték segítségével mutatja majd be, hogy hogyan kell threat modelinget végrehajtani. Mészáros Attila pedig a tesztelés területét veszi górcső alá, ahol megtudhatjuk, milyen szöget zár be egymással a funkcionális és a biztonsági tesztelés. Bizony hamar kiderül, hogy nem is teljesen párhuzamos területekről van szó.

Ezúttal három játék is helyet kap a konferencián, melyek többféle tudásszinten kínálnak feladatokat, értékes nyereményekért. Bizonyíthatjátok rátermettségeteket az informatikai biztonság legfőbb területein, tesztelhettek egy témába vágó feladatokkal teletűzdelt oktatási platformot, vagy éppen hackerek bőrébe bújva menthetitek meg a világot.

A gyerekek számára is lesz program ebben az évben, akik 18 alatt ingyenesen látogathatják a rendezvényt. A tavaly bevezetett szombati gyereksarok mellett idén a Logiscool is jelen lesz az eseményen, és a nagyobbaknak programozható Lego robottal, valamint külön kurzusokkal készülnek: ennek keretében a fiatalabb korosztály, egy képzett oktató koordinálásával megalkothatja első saját számítógépes játékát is.

Ha pedig oktatás, akkor a digitális érettség, IT oktatás területe mellett sem mehetünk el szó nélkül. Az esemény kizárólagos gyémántfokozatú támogatója immár ötödik éve a Deloitte kiberbiztonsági csapata, a régió vezető IT-biztonsági tanácsadó cége, aki támogatásával ismeri el a Hacktivity szervezőinek azon törekvését, hogy a térség kiemelkedő szakmai rendezvényén egy asztalhoz ültessék a legkiválóbb szakembereket – legyen szó több évtizedes szakértelemmel rendelkező nagy öregekről vagy az egyetemi padokból éppen kilépő fiatal tehetségekről.

A szakma képviselői a Deloitte kezdeményezésének köszönhetően kerekasztal-beszélgetés közben vitatják majd meg az informatikai oktatás jelenét és jövőjének kihívásait, különös figyelmet fordítva az információbiztonsági szakemberek képzésére.

A beszélgetésen a cselekvési lehetőségek, irányok kerülnek majd fókuszba. Az IVSZ megújítási tervéből kiindulva szakértők, Bedő Iván vezetésével (HVG) boncolgatják majd többek között a digitális analfabétizmus kérdését, illetve az IT biztonsági oktatás helyzetét.

Az esti buli pedig idén kiköltözik az Instantba, ahová külön busz szállítja majd a résztvevőket, ráadásképpen pedig ajándék welcome shottal nyithatjátok az estét. A talpalávalót pedig NÓVÉ SOMA, a The Middlemist Red frontembere szolgáltatja majd.

Néhány nap múlva kezdetét veszi a két napos hackerfesztivál. Immáron a teljes program elérhető a weboldalon, ahol kedvetekre böngészhettek az előadások, workshopok között. Itt tudtok jegyet váltani, egészen október 6-án éjfélig. Ha kényelmesen szeretnétek bejutni az eseményre, érdemes még kihasználni ezt a néhány napot, ugyanis 6-a után már csak a helyszínen válhatjátok meg a belépőtöket.

Az eseményen az IT-biztonsági szakvizsgákkal (CISA, CISM, CISSP) rendelkező szakemberek úgynevezett CPE pontokat gyűjthetnek, amelyek a minősítésükhöz szükségesek.

Exit mobile version