Asva.info

uTorrent távoli vezérlése (Frissítve)

Az uTorrent egy nagyszerű program, és a külső kiegészítő programoknak hála még jobbá tehető.  Ilyenek például azok az alkalmazások, amelyek a WebUI-ban rejlő lehetőségeket aknázzák ki még jobban.

uTorrent Web UI iPhone-ra

Az iPhone UI az uTorrent gyári WebUI rendszerét használja, csak éppen kifejezetten a telefonra van optimalizálva. Így ezeknek a programoknak a segítségével már szinte bárhonnan vezérelhetjük az otthoni letöltéseket.

Az UI-nak hála a számítógépen futó összes torrentünkről a legfontosabb információkat, statisztikákat láthatjuk, megállíthatjuk őket, vagy éppen újraindíthatjuk. Sőt új torrenteket is hozzáadhatunk URL vagy MiniNova ID segítségével.

A torrenteknél pontosan láthatjuk, hogy mekkora méretűek, hány százalékon áll a torrent, mennyi a fel-, illetve a letöltés aktuális sebessége, és még azt is, hogy éppen mennyi seeder, vagy leecher van a bolyban.

A telepítés egyébként nem nagy kunszt, mindössze egy uTorrent-re, és feltelepített és működő WebUI-ra van szükségünk – az iPhone UI már támogatja a 1.8-as uTorrent és a 0.350-ös Web UI-t.

Gyors telepítési útmutató:

Frissítés! Figyelem! Akinek nem működik a WebUI, az valószínű máshol tárolja a beállításokat. Ehhez a megoldás:

(Köszönjünk a hibajelentéseket.)

Ha minden jól megy, akkor valahogy így kell kinéznie:

iPhone híján csak Firefox-szal tudtam tesztelni, remélem működik.

uRemote

Az uRemote szintén egy uTorrent kisegítő eszköz. Segítségével irányíthatjuk a távoli letöltéseket, a WebUI-n keresztül, de böngésző nélkül. Így az otthon, iskolában vagy seedbox-on futó uTorrenthez bárhol tudunk csatlakozni.

Az uRemote használatához két dolog szükséges:

A dolog előkészítése hasonlóan megy, mint előbb iPhone UI estén:

Az uRemote nem készít Start menü bejegyzést, csak az asztalra egy ikont, ha az installerről van szó, de használhatjuk a szimpla rar-t, vagy zip-et, amit csak kicsomagolunk és már kész is, bár ekkor a drag-and-drop és a sebesség kijelző toolbar funkciók nem elérhetők.

Beállítások

Az első indításnál a programnak meg kell adni ugyanazokat a beállításokat, amelyeket korábban az uTorrent Web UI-nál megadtunk. Ip, port, felhasználó név és jelszó. Ha mindent jól megadtunk, máris láthatjuk a távoli torrentjeinket.

uRemote torrent lista

Funkciók:

Persze én most localhoston probáltam ki, természetesen ha rendesen akarjuk használni, akkor nem a belső IP-t kell megadunk, amit a rotuer-ünk oszt ki (már ha van). Dinamikus IP esetén pedig jól jöhet még valami DynDns alkalmazás, ami rendszeresen frissíti az IP-nket, hogy egy saját, állandó hostnévvel bármikor elérhessük. Ilyen pl a DynDns vagy az Afraid.

Exit mobile version