Havonta 800 forintért legfeljebb 800 darab zeneszámot tölthetünk le az Universal Music kiadó százezer számot tartalmazó kínálatából.
Csábítóan hangzik, lássuk a buktatókat:
- A szolgáltatást csak UPC előfizetőknek teszik elérhetővé, a többiek csak a katalógusraportálon csorgathatják a nyálukat.
- A 800 forintos ár hűségnyilatkozat nélkül 1500-ra szökken, a különbség nem elhanyagolható.
- A letöltött számok természetesen DRM védelemmel vannak megáldva, csak a letöltő számítógépén hallgatható, hordozható eszközünket és jól bevált discmanünket egyelőre tegyük szépen vissza a fiókba.
- Megakadályozandó, hogy a Yahoo Music csúfos sorsára jussanak, azaz a DRM szerverek leállásának következményeként a zeneletöltők ne élvezhessék a letöltött zenét, előre leszögezik, hogy a letöltött szórakoztatóipari termékek kizárólag az előfizetés időtartama alatt játszhatók le. Tehát ha netán lemondanánk, vagy más internetszolgáltatót választanánk (mivel csak UPC előfizetőknek jár a UPC Music), avagy a szolgáltatás egyik napról a másikra megszűnik, mert valamelyik igazgató úgy döntött, hogy arculatváltás miatt már nem fér a cég profiljába, akkor összekuporgatott számaink néhány megabájtnyi digitális szemétté alakulnak.
Részletek a UPC sajtóközleményéből:
A UPC mindent megtesz a szórakoztatásért: ezúttal a Universal Music hanglemezkiadóval együttműködve több mint 100 ezer jogtiszta, wma és mp3 formátumú zeneszámhoz enged legális hozzáférést előfizetőinek. A digitális zenetárban rock, metál, pop, jazz, musical, klasszikus és filmzenei műfajok egyaránt megtalálhatóak és olyan előadók zenéi érhetőek el, mint például az ABBA, Aerosmith, Bon Jovi, 50 Cents, Eminem, Sugarbabes, Louis Armstrong, Johny Cash, INXS, Eric Clapton, Guns n’ Roses, Elton John, Metallica, Nelly Furtado, Ramstein, Rolling Stones, Sting, T.A.T.U., U2, Stevie Wonder, Kis Pál és a Borz, Irígy Hónaljmirígy, Quimby, NOX stb.; ráadásul egyes számok több (rádió, koncert, akusztikus, mix) verzióban is. A szolgáltatás keretében egyes albumok exkluzív módon, már a piaci megjelenés előtt is elérhetőek lesznek a UPC előfizetői számára.
50 Cent, Rammstein, Sugababes, Johnny Cash, a Guns N’ Roses, valamint Kispál és a Borz neve ugyan még nem megy tökéletesen, de legalább sokan vannak, az is valami…
A biztonságos, vírusmentes és legális zenetárból egy egyszerű, felhasználóbarát felületen keresztül a felhasználók az előfizetés teljes időtartama alatt havonta 800 zeneszámot hívhatnak le saját számítógépükre. A szolgáltatás havidíja egyéves hűségnyilatkozat mellett 800 Ft., ami egy kereskedelemben megvásárolható zenei CD árának csak töredéke, mégis több mint 50 CD-re való hanganyaghoz biztosít hozzáférést minden hónapban, és így a teljes keret kihasználása esetén egy-egy zeneszámhoz való hozzájutás mindössze 1 forintba kerül.
A sajtóközleményben nem fontos megemlíteni, hogy hűségnyilatkozat nélkül ennek az összegnek a duplája, havi 1500 forint, mert sokat veszítene a vonzerejéből. Az egy forintos maszlag pedig rettentő gyenge.
A zeneszámok digitális jogkezelő (DRM) védelemmel vannak ellátva, ezért csak azon a számítógépen hallgathatóak (az előfizetés teljes időtartama alatt korlátlan alkalommal), amelyikre letöltötték őket. A UPC a közeljövőben – alacsony felár mellett – olyan szolgáltatás elindítását is tervezi, amely emellett a zeneszámok korlátozásmentes másolását, CD-re írását vagy mp3-lejátszóba töltését is lehetővé teszi.
Ez bizony nagyon szigorú korlátozás, ha úgyis csak az előfizetés ideje alatt hallgathatom, akkor részemről abszolút minimális elvárás lenne a korlátlan zeneletöltés, hogy egyáltalán elgondolkodjak az ajánlaton. A közeljövőben indítandó szolgáltatás már érdekesebb lehet, MAJD egyszer valaha, amikor a közeljövőt elérkezettnek látják, a külföldi nagy zeneboltok és a kiadók vaskalapos viselkedése alapján nem számítanék rá egy kezemen megszámolható éven belül, hacsak nem vagyok kicsi zöld földönkívüli 28 ujjal. Bár amíg nem hozzák nyilvánosságra a feltételeket, addig legfeljebb a felárban lehetünk 100%-osan biztosak. Majd a “közeljövőben” kiderül.
Ezzel párhuzamosan a UPC egy nyílt, mindenki számára díjmentesen elérhető internetes zenei portált is indított. A www.music.upc.hu oldalon zenei hírek, újdonságok és slágerlisták megtekintése mellett tematikusan csoportosítva, nem rögzíthető streamek formájában zenék is hallgathatók. A portálon elérhető egy zenekereső is, melynek segítségével ellenőrizhető, hogy egy-egy keresett zeneszám megtalálható-e az előfizetéses digitális zenetárban. A UPC Music szolgáltatás előfizetői pedig ezen a felületen folyamatosan nyomon követhetik, melyik számokat hívták már le eddig, illetve az aktuális hónapban mennyi zeneszámot rögzíthetnek még a 800-as keretükből.
Az i a ponton pedig maga a zenei portál: az ötlet igazán lenyűgöző, ingyen olvasható bárki számára, korlátozás nélkül végtelen mennyiségű reklám és maga a letöltési katalógus is, amit előfizetés nélkül úgysem tudunk használni, korszakalkotó kezdeményezés, és meg lehet rajta nézni a saját “egyenleget” is! Tada.wav!
Forrás: upc.hu
szeptember 4, 2008 at 23:29 du.
hát ez okos dolog.
szeptember 5, 2008 at 0:09 de.
annyira okos,mint a többi…
DRM…ha valaki letölt valamit, azt szerintem sokszor mp3-lejátszón is meg akarja hallgatni. Ilyen megoldásokkal nem fogják elérni, hogy tőlük töltsön a többség…hacsak nem a többség az analfabéta kategóriába tartozik…:D Na meg a 800Ft/hó hűségnyilatkozattal (olyan 2 év gondolom…)
szeptember 5, 2008 at 0:23 de.
nekem ez inkább az előfizetés időtartamára szóló bérleti díjnak tűnik
szeptember 5, 2008 at 7:56 de.
mp3 jatekoson en is gondolkoztam. itthon netrol hallgatok radiokat vagy youtube (ha klipp esik jol). szal szamomra haszontalan a kezdemenyezes (foleg,h upc lesz az utolso elotti szolgaltato ahova mennek). de tetszik amit elkezdtek. nagyon.
jah es ez nem arukapcsolas? egyik szolgaltatast masik szolgaltatashoz kotni?
szeptember 5, 2008 at 12:18 du.
DRM mentesítő programról itt írtak:
http://www.hwsw.hu/hirek/33820/drm_hacker_cracker_microsoft_fairuse4m_mp3.html
Btw – ezáltal a UPC oldaláról is letöltött zenéket nem csak egy gépen lehet meghallgatni, hanem másutt is (bár lehet, hogy továbbfejlesztették azóta, bár hazánkban is többen elismerték, hogy zsákutca a drm).
szeptember 5, 2008 at 15:26 du.
Ki mondta, hogy nem lehet? Én megtudom hallgatni a drm-el ellátott anyagot máshol is.
szeptember 5, 2008 at 15:30 du.
Chamea:
tudom, de nem mindenhol lehet lejátszani… .
szeptember 6, 2008 at 13:47 du.
mint minden masra erre is igaz. Legalisat veszel, akkor szopsz mint a torkos borz.
Programokban a 66 fajta aktivalas. Filmnel az utanajaras, fizetsz az szallitasert/utazsert a 10kereskedonek akiken atment, es a vegen megkapod, hogy ne lopj, meg bele sem porgethetsz.
Veletlenul kulfoldrol veszel dvdt, akkor be is lockolod a regiojat az eszkozodnek.
Itt meg ideig-oraig hallgathatod a zeneket, de barmikor vege lehet, es a letoltott cuccaid mar csak a helyed foglaljak, es meg utkozben sem hallgathatod. Akkor inkabb az ingyenes netradiok, azt legalabb mp3lejatszon is hallgathatom.
szeptember 8, 2008 at 14:31 du.
kurva anyádat
január 15, 2009 at 21:46 du.
L o l ez mekkora szar ki az hülye aki ezt befizeti miközben ott wan a torrent meg warez oldalak ahonnann ful ingyen letudsz tölteni zenéket.
annyi az egészbe az egész tart egy jó pár percig amég megkeresed a számot ha nem annyira hires