Az IFPI keresett nyújtott be a világ talán legnépszerűbb trackere, a PirateBay tulajdonosai ellen. A “számla” összege meglehetősen nagy, összesen több mint 2.5 millió dollárt követelnek tőlük. Az összeg úgy jött össze, hogy utána néztek minden albumnak a trackeren, hogy hányan töltötték le, és kikalkulálták a végösszeget.

04_28_50-us-dollar-bills_web.jpg
Brokpe, a PirateBay adminja azt írja a blogjában, hogy dühös, és hogy egy pennyt sem fognak fizetni az oldal adminisztrátorai.

“Épp most hívott egy újságíró az IFPI keresetével kapcsolatban, amiben az van, hogy a PirateBay álítólag 1.6 millió euró kárt okozott. A letöltések számát ők egy-egy elszalasztott lemezvásárlásnak tekintik, így jött ki az összeg…

Akárhogy is, ez nevetséges. Megvárom a rendes sajtóközleményt, és akkor írok róla bővebben, ahogy arról is írok majd, hogy milyen telefonbeszélgetésem volt ma reggel Lars Gustavsson-el az IFPI-től.”

“Beszéltem az IFPI svéd ügyvezető igazgatójával, és megkérdeztem, hogy mennyi lesz az az összeg amellyel őket minket vádolnak, hogy be kell fizetnünk. Erre ő azt mondta, hogy ő nem akar nekünk válaszolni, mert az már segítség lenne, és segíteni meg végképp nem akar… “

Több hibás feltételezés is van az IFPI gondolatmenetében egyébként.

  • Minden letöltést teljesnek számoltak el, ugyanakkor előfordulhat, hogy csupán egy számot töltöttek le, és a tracker mégis úgy jelzi, hogy kész lett az egész forrás.
  • Ezenfelül számtalan olyan előadó van, aki maga töltötte fel a saját albumát promo céljából, ezeket sem szabadna számba venni.
  • Arról nem is beszélve, hogy rengeteg olyan album kerül fel, amit boltba már régen nem árulnak, így a felhasználó máshogy nem is juthat hozzá. Akkor ezt hogyan tudják elkönyvelni bevétel kiesésnek, hogy ha nincs is meg a törekvés arra, hogy a felhasználónak felkínálják megvételre?

(p2pweb blog, és Brokpe blogja nyomán)