A tankönyvkiadók azzal vádolják a Sulinovát, hogy saját fejlesztésű tankönyveihez részleteket lopott el.
A tankönyvkiadók szerint az oktatási tárca háttérintézménye, a Sulinova által kifejlesztett könyveket úgy dobták piacra, hogy a felhasznált regényrészletekért, képekért nem fizettek jogdíjat, illetve egyes részleteket más könyvekből loptak.
A Magyar Nemzet úgy tudja, a Hiller István vezette oktatási tárca felelősségre vonás helyett 200 millió forintot ad a szerzői jogdíjak utólagos rendezésére.
Ballér Judit, a Tankönyves Vállalkozók Országos Testületének elnöke elmondta, több kiadó is pert fontolgat a Sulinova ellen a hasonló fejezetek, illetve a regényrészletek, képek engedély nélküli közlése miatt.
Az oktatási tárca még Magyar Bálint minisztersége idején kapott az Európai Uniótól hétmilliárd forintot tankönyvfejlesztésre. Akkor a minisztérium nem osztotta szét a pénzt, hanem saját háttérintézményének adta a teljes összeget.
A Sulinova 1,4 milliárd forintot kapott a fejlesztésre, és azoknak az iskoláknak is jutott a támogatásból (három év alatt 10-18 millió forintot adtak, több száz intézménynek), amelyek kipróbálták az új könyveket.
A napilap megkereste az ügyben illetékes Educatio Kht.-t is, ahol azt ígérték, később reagálnak.
Forrás: zoom.hu
szeptember 9, 2008 at 16:59 du.
Kiváncsi lennék mely iskolák teszteltek ( Lauder, Amerikai Nemzetközi Iskola Budapest stb.). 🙂
szeptember 9, 2008 at 20:21 du.
ez a sulinova cég nem zsidó véletlenül 1 pöppet.mert akkor megérthető lennének a kötödések
csak másabb fizetni mint beismerni hogy lopták.
szeptember 9, 2008 at 20:57 du.
@W3ber:”nem zsidó véletlenül”
Azért nem kéne mindig a zsidókat okolni. Nem csípem a rasszizmust.
szeptember 9, 2008 at 21:40 du.
hat nem MS, igy csak 200milliot adtak neki:)
4es metro is igy keszult, nem vettek bele a koltsegvetesbe a furast,bar kell, de mindent lehet utolag rendezni 🙂
szeptember 10, 2008 at 13:00 du.
Na..? Alakulnak a dolgok 😉 meg nem mondtak ki teljesen, de lassan a konyves szakma is kitisztul. Sokan csak penzmosasra hasznaljak. Ne is beszeljunk a falausiak kedvence a 399ft-os konyvekerol. Ma magyarorszagon egy kony netto koltsege kb: 600ft ( nincs benne semmi csak az eloallitasi ktg. ) erre meg jon a szerzoi jogdij…stb.
Gondolom a nagyemberek kezdenek masba fektetni es lassan engedik latni a konyveknel talahato anomaliat.
szeptember 10, 2008 at 14:24 du.
Ismered személyesen tulajt vagy mi ne védd már?
seederman esetleg te is az vagy?
szeptember 10, 2008 at 15:41 du.
@W3ber: Nem, nincs hozzá közöm, csak nem szeretem, ha valakit lezsidóznak.
Amúgy az oktatásról: ha egy kicsit is utánaszámolunk csak tankönyvek, füzetek, írószerszámok kb.: 30.000 HUF-ből jönnek ki. Államilag finanszírozva 20.000 Forint. Szerintem el kéne gondolkozni azon, hogy nem lenne e jobb államilag támogatottan adni egy tablet PC-t minden 7. osztályon felüli diáknak. Csak mert Kb.: annyiba kerül mint 6 év összes tankönyvei, és füzetei. És nem csak árban, hanem környezetvédelmileg (kevesebb fát kell kivágni, és vizet szennyezni a papír előállításával), és kényelmileg is sokkal jobb lenne. Az e-book formájú tankönyveket pedig ingyenesen elérhetővé tehetné az OM, és mindenki vígan letölthetné a gépére.
szeptember 10, 2008 at 19:20 du.
seederman
nah ez a hozzáállás!!!
aki nem így gondolja főiskolás/szakközépes vagy a diákok az nagyon hülye lehet már
szeptember 10, 2008 at 23:45 du.
@ seederman “Azért nem kéne mindig a zsidókat okolni. Nem csípem a rasszizmust.”
Nem akarok átmenni zsindex/kuruc fórumstílusba de ez a tipikus vesszőparipa. Magyarországon már ki se lehet ejteni azt a szót hogy zsidó mert egyből kiderül, hogy rasszista vagyok. Ez a liberális szemlélet. Egyébként a tabletpc jó ötlet. Biztos lenne monopol beszállító rá. És az áramfogyasztás kicsit megugrana a háztartásokban főlegh ha a nebuló tényleg sokat tanul 😀
szeptember 11, 2008 at 2:08 de.
Ha nem is tablet pc-t, de már vannak vagy közeljövőben indulnak kísérleti projektek a papíros tankönyvek e-book olvasókra cserélésére(azt hiszem, az irex iliad a kísérleti nyuszi, de nem vagyok benne biztos, halványak az emlékeim), de ezek az eszközök még nem elég kiforrottak, és még úgy sem tudnák az összes taneszközt pótolni, ha jelenlegi állapotuknál sokkal kiforrottabbak lennének. Ha valakit érdekel, itt megtalálhatók a jelenleg elérhető eszközök főbb paraméterei: http://wiki.mobileread.com/wiki/E-book_Reader_Matrix . A legtöbb ilyen eszköz nem támogat jegyzetelést, ami támogat, az hamar lemerül, drága, még nagyon messze vannak az ideálistól.
Pl. a sony readert volt szerencsém élőben kipróbálni, és (bár nem tökéletesen könyvszerű) egészen jól használható, de csak olvasásra, semmiféle interaktivitásra(pl. jegyzetelés) nem képes a készülék, képernyője sem igazán óriási (kb 2 lapozás egy átalgos papír könyvoldalnyi szöveg), és csak fekete-fehér megjelenítésre képes, tehát pl. a történelem atlaszt biztosan külön meg kellene vásárolnunk továbbra is. Talán majd néhány év múlva…
szeptember 11, 2008 at 15:39 du.
Nemrég vhol olvastam,hogy van egy kifejezetten dokumentumokra épitő tracker,ahol egyetemi fősulis könyvek,jegyzetek elérhetők.Nem tudja vki,melyik ez a tracker?
szeptember 12, 2008 at 8:15 de.
szerintem a műszaki torrenttanyára gondolsz