A dániai internetszolgáltatók elutasították az IFPI javaslatát: nem hajlandók együttműködésre, és véleményük szerint a kalózkodás megállításának kulcsa máshol keresendő.
Az IFPI azt szerette volna elérni, hogy segítséget nyújtsanak neki a felhasználók megfigyelésében a fájlcserélők felderítése érdekében, majd a szolgáltatók – mindenféle bizonyítási eljárás nélkül – először csak levélben figyelmeztessék a fájlcserélő-gyanús felhasználóikat, majd büntessék őket az internetkapcsolat lassításával, és végül, a harmadik esetben a szerződésük felmondásával. Hasonló megállapodás született nemrég Angliában, ahol két vezető szolgáltató megegyezett az IFPI-vel a figyelmeztető levelek kiküldéséről, de a szankcionálást már ők sem fogadták el.
A dánok visszautasították, hogy segédkezzenek ebben a “nyomozó és megfigyelő tevékenységben”, mert szerintük ez a gyakorlat törvénysértő, és felborítja a személyes és gazdasági érdekek közti egyensúlyt.
A dán távközlési szolgáltatók egyesületének elnöke szerint az IFPI tervének több gyenge pontja is van. A jogtulajdonosok nem tudják pontosan azonosítani az embereket, csak egy IP címet tudnak figyelmeztetni, lassítani, vagy kitiltani, így – például WiFi lopás esetén – a kapcsolat jogos tulajdonosát tudnák csak büntetni a valódi elkövető helyett, és ezt a szolgáltatók nem tudják elfogadni, mint ahogy a bíróságok sem.
Arra a kérdésre, hogy lehetséges-e bármilyen önkéntes megállapodás a zeneipar és az internetszolgáltatók közt, annyit felelt: “Nem tudom elképzelni.”
Forrás: TorrentFreak
szeptember 18, 2008 at 8:38 de.
Ha jól tudom Amerikában ezt egyetemekkel is próbálták eljátszani, hiszen – mint köztudott – az új, bűnös generáció ott kezdi el tanulni mások verejtékes munkájának (bill gates) a gonosz, erkölcstelen ellopását. Azoknak is írtak leveleket, meg tárgyaltak, az egyetemek fogékonyak is voltak, hiszen végső soron törvénysértésről van / volt szó. Aztán ott is elmentek nyílvános megégetés / halálbüntetés / leveles figyelmeztetés után herelerúgás irányába, és akkor mondták az egyetem(ek) vezetői, hogy na jó, álllítsátok le magatokat.
szeptember 18, 2008 at 11:12 de.
az amerikai egyetemeknek semmi komolyabb gondjuk nem volt a módszerrel, az volt a legnagyobb kifogásuk ellene, hogy sok munkaerőt vesz el a feljelentgetős móka, egy kis pénzmagért örömmel csinálnák tovább