Hazánk két legnagyobb internetszolgáltatója is tiltakozik az internetadó ellen. Így mind a szakma, mind a lakosság elítéli az egyelőre még csak javasolt adónemet.

A Magyar Telekom és a UPC is csatlakozott ahhoz a tiltakozáshoz, amelyben a kormány, az Országgyűlés Gazdasági és Informatikai, illetve az Országgyűlés Kulturális és Sajtóbizottságának figyelmét hívják fel az internetszolgáltatás után fizetendő járulék veszélyeire.

A szakma álláspontja szerint a tervezet ellentétetés az információs társadalom fejlesztésének céljaival, az e-közigazgatás programmal, és az európai uniós tendenciákkal. A cégek sajtóközleményében az is megtalálható, hogy önkéntes alapon minden évben támogatják a kultúrát.

Alternatív Távközlési Szolgáltatók Egyesülete (ATSzE) szerint ha Magyarországon sikerülne olyan mértékben elterjeszteni az internetet, ahogy az unióban van (kb duplája a mostaninak), az évi 10 milliárd forint ÁFA plusz haszon lenne az államnak. A kulturális járulék évi 600-800 millió forint bevételt jelente csupán. Tehát nem érdemes a járulékot bevezetni, inkább törekedni kéne az internet elterjesztésére.

Csak ismétlésképpen:
Magyarországon a 4 millió családból 1 milliónál van internet, ez persze az európai átlag alatt van, méghozzá bőven.
A járulék hatására havi 100-200 forinttal is nőhetnek az árak ezt, a szolgáltatónak a lakossági felhasználókra kéne terhelni, aminek a hatására szerintük csökkennének a bekötések.

További cikkek a témában:
Mégis lesz internetadó?
Általános tiltakozás az internet adó ellen

(indexhu,rtlklub nyomán)