Az internetszolgáltatóknál lassan bevett szokás lesz a fájlcsere – napjainkban pedig leginkább a BitTorrent forgalom – lassítása. Ez a fajta megoldás nem ismeretlen a hazai felhasználók előtt sem, sokszor panaszkodnak ők is arra, hogy bizonyos időszakokban a 20-30 vagy akár ennél is több megabites vonalakon csordogálva jönnek csak le a torrentek.
A különböző titkosítások és programok használatával valamelyest ez orvosolható, de általában csak félmegoldás, egyes esetekben pedig teljesen megkerülhetetlen a szolgálató korlátozása.
Jeremy Duncan (Salient Federal Systems igazgatója) szerint viszont a mostanában elterjedő IPV6 lehet a megoldás a korlátozások ellen.
A BitTorrent felhasználók felfedezik, hogy nem korlátozzák a forgalmukat IPv6 használata mellett. Ez persze gond a szolgáltatóknak, akik nem tudják visszafojtani az IPv6-os kapcsolatokat, mivel nem ellenőrzik őket.
A szolgáltatóknak az IPv6 bevezetése tehát nemcsak nyűg, hanem gond is, már ami a forgalomszabályzást illeti. A felhasználók viszont örülhetnek az újdonságnak, hiszen talán egy megoldást jelenthet a problémájukra.
Ti használtok aktívan IPv6-ot?
(via torrentfreak, itbusiness.ca)
augusztus 26, 2011 at 16:39 du.
Tehát mivel még új, vannak gyerekbetegségei. De amint elterjed, nagy árat fizetünk érte amikor minden gép fix IP-t kap, mert lesz belőle elég. És eljön a szerzői jogvédők kánaánja, amikor már nem kell nekik a szolgáltatókkal hadakozni, hogy adják ki a dinamikus IP-sek IP címeit, elég pár oldallal, akik partnerek az emberek azonosításában – adatgyűjtő, célzott marketing oldalak, Facebook, Google – társulniuk és máris szép kis adatbázist építhetnek, kikerülve ezzel azt, ami eddig számukra a legnagyobb nyűg volt. Ugyanis a szolgáltató az egyetlen, akinek nem érdeke a warez visszaszorítása. A Google-t és a Facebook-ot semlegesen érinti, hogy valaki 5 vagy 50 megabites netről böngészi az oldalukat, ahogy az is, hogy torrenteket, iskolai tananyagot, vagy YouTube videók után koslat.
Apropó, a YouTube még szép kis hasznot is húzhat belőle ahogy a Facebook új legális, fizetős online videó szolgáltatása is.
augusztus 26, 2011 at 17:44 du.
Én használnék, csak még a szolgáltatómnál nem elérhető. Mondjuk engem eddig még nem korlátoztak, már 7 éve vagyok ugyanott (Enternet @ T-home).
augusztus 26, 2011 at 17:53 du.
Sziasztok!
Én nem adnám be ilyen gyorsan a derekam. Ez a mézes-madzag, a vevő-csalogató. Most még nem ellenőrzik, nyugodtan használd amire akarod, aztán amikor elterjedt lesz, és mivel mindenkinek egyedi ipv6 címe lesz, mert egyszerűbb és visszakereshetőbb, akkor ráteszik a forgalomkorlátozást, beperelnek, kifizetheted inged, gatyád.
Szeretném remélni mindannyiunk érdekében, hogy ez a vízióm csak a kezeletlen üldözési-mániámnak köszönhető. Szép napot jó töltögetést!
augusztus 26, 2011 at 17:54 du.
Szívesen használnám én is ha tudnám, hogy kell beállítani, illetve van e ilyen lehetőség a szolgáltatómnál. (UPC)
augusztus 26, 2011 at 18:12 du.
Na neeee… Vessünk már ugyan egy aprocska hunyorgásnyit arra az OSI modellre és nézzük már meg, hogy hol történik a szűrés és mit akarunk cserélni… Szerintetek mennyi idő lenne, mire belereszelnék, hogy akkor mostantól az IPv4 mellett az IPv6-t is figyelnék.
Továbbá: IPv6-nál nincs NAT, minden eszköz egyedi IP címmel rendelkezik, nem egy router mögött bújik el mindenki.
augusztus 28, 2011 at 10:04 de.
Hogyan kell ezt használni vagy holehet beállítani ?? leírás erről is lehetett volna!
augusztus 28, 2011 at 10:25 de.
#6 rdax
Google-t használni tudod-e ? -.-