Jelentős győzelmet könyvelhet el magának a zeneipar. Egy New York-i bíróság ugyanis elrendelte a LimeWire azonnali és örök érvényű betiltását. A bíróság két hetet adott a fájlcsere funkciók felszámolására. A jövőben a szoftverhez támogatást sem nyújthat a készítője, sőt a letöltés biztosítása is tilos – olvasható a HWSW.hu oldalán.
A bíróság a szoftvert (és ezzel nyilván az egész céget ami mögötte áll) ellehetetlenítette, ugyanis az ítéletben arra kötelezte a fejlesztőket, hogy a LimeWire keresési, le – és feltöltési, valamint fájlmegosztó funkciót iktassák ki. Ezek nélkül a p2p program természetesen nem sokat ér. A bíróság ítéletéről a felhasználókat és befektetőket is értesíteni kell, és mindösszesen 14 napot adtak a cégnek erre. Nem valószínű, hogy ezek után a felhasználók továbbra használni fogják a LimeWire-t, illetve a készítőjének szolgáltatásait.
Üzenet a LimeWire oldalán
A cég nem adja fel, kicsit finomabban fogalmaznak egyelőre: ők nem látják a szoftver végét azzal, hogy ezeket a funkciókat el kell távolítani. Valószínűleg megpróbálják elindítani a tervezett, szintén LimeWire névre hallgató előfizetéses zenei szolgáltatásukat, és megtartják a már létező on-line boltjukat is. A LimeWire weboldal már nem működik teljeskörűen, a látogatókat egy üzenet figyelmezteti az elmúlt napok eseményeire.
A pereskedés még idén májusban kezdődött, amikor a RIAA többek között azzal vádolta a LimeWire-t, hogy tisztességtelen előnyökhöz jut a piacon, valamint szerzői jogsértést folytat, illetve közvetve támogatja azt. A bíróság a jogvédőknek adott igazat, és a vállalatnak viselnie kellett a felelősséget a felhasználók által “okozott károkért”.
Valószínű, hogy a LimeWire idővel ugyanúgy el fog tűnni a süllyesztőben, mint a többi fájlcserélő program (KaZaa, Napster), amely “sötét” és illegális tündöklése után a legális útra kényszerült.
(via hwsw.hu)
október 27, 2010 at 12:53 du.
Orulok neki! Ugyis szar volt, mindig megtoltott virusokkal.
október 27, 2010 at 13:04 du.
van még, aki ezt használja???
október 27, 2010 at 13:43 du.
jobb később, mint soha
október 27, 2010 at 13:46 du.
Én sajnálom, hogy vége lesz, hogyha kellett valami, akkor mindig ezen kerestem először. :'(
október 27, 2010 at 16:20 du.
Jó volt azért ez a LimeWire is, leginkább azoknak, akik tényleg régebbi, nem annyira keresett és elterjedt zenéket, esetleg manapság nem is annyira divatos műfajokat keresgéltek, mivel ilyen típusú dolgokat egyáltalán nem, vagy csak nagyon nehezen lehet összeturkálni. Valamint (azoknak is akik nem használták) ez is egy vesztett “csata” a kiadók/jogvédők – felhasználók közötti “harcban”. Az sajnos tény, hogy sok volt a vírusos tartalom, de ez könnyen szűrhető volt, már a file méretéből, jellemzőiből is (aki meg is nézte hogy mire kattint), és a legtöbb virusirtó ezekre amugy is azonnal rákattan. A témáról a Torrentfreaken is jelent meg cikk, fent van a “jegyzőkönyv” is a döntésről.
október 27, 2010 at 17:05 du.
Sohasem használtam, tehát nem érdekel.
október 27, 2010 at 17:35 du.
egyszer-kétszer ha használtam 😀
torrent rulz!
október 27, 2010 at 19:58 du.
Szerintem az asva is csak magának kapar nincs bennük semilyen tisztelet még az emberek szabadság jogait sem tisztelik, hogyan tisztehetnék a törvényeket. Szerettem a limewire-t ha kellett valami amit még boltban sem kapni tutira megtaláltam, és tényleg hihetetlenül könnyen ki lehetett szúrni a vírusos tartalmakat. Végülis vírusok szinte mindenütt jelen vannak az interneten. sajnálom és remélem valamien formában vissza kerül, de bisztos nem lessz a régi már. Viszont ennek nem tudom most ki örül igazán. A legtöbb tartalmat amit leszedtem rajta itthon nem lehet kapni, csak pl az usa-ban a netes boltok meg szánalmasak (magam is jól ismerem a bankkártyás fizetések réseit), az utánnuk érkező spam-eket :-(. Szóval szépen lassan a nagy tesó beköltözik az előszobába ha nem már a nappalinál jár.
október 27, 2010 at 20:01 du.
Nagyszerű, hogy egységesítik a kalózkodás formáit, így nagyobb veszteségre számíthatnak.
október 27, 2010 at 21:17 du.
“Sohasem használtam, tehát nem érdekel.”
Csak a gépedhez legyen meg a 220v, azt’ jó’van. Igazad is van. Mit érdekeljen téged, ha porig is rombolják a világot körülötted. Úgyse használod nagy részét – nem igaz?
október 27, 2010 at 21:53 du.
hehe, a linuxos klónja még ugyanúgy megy 😀
Frostwire
október 27, 2010 at 23:43 du.
Aki továbbra is decetralizált megoldást akar: edonkey (ed2k + KAD).
Utóbbi időben a torrenten letöltött cuccokat itt is seedelem és a jelek szerint mások is hasonlóan tesznek, mert elég jól meg lehet találni ritkább/régebbi dolgokat.
október 28, 2010 at 2:51 de.
Ennyi erovel a DC-t is betilthatnak nem? 🙂
október 28, 2010 at 5:32 de.
régen én is használtam sok régi zenét lehetett rajta meglelni
off
whiteangel 2010. October 27. 21:17 :manapság a szabvány szerint 230 V feszültség van a hálózatban!
október 28, 2010 at 10:29 de.
Ez már nem túl jó hír, mindig is használtam, habár az utóbbi időben idegesitett a torrent funkciója, szerintem azt felesleges volt beleépíteni, h onnan seedeljünk/töltjünk stb. arra ott vannak az arra kialakított kliensek.
PriVaTe-val nem értek teljesen egyett, nálam is volt már mikor olyan zenét kerestem amit egyik torrent oldalon se találtam meg, én is megrögzött torrentes vagyok, de a Limewire akkor is kell/kellett.
október 28, 2010 at 12:58 du.
blackangel,köszi,hogy ezt megosztottad velünk. máris volt értelme idejönni
október 28, 2010 at 16:24 du.
Akkor a dc-vel mi lesz? Arra nem szálnak rá?
október 28, 2010 at 22:56 du.
Ez a jó a bittorrentben. Azt nem lehet betiltani. Több tracker, több index site, több fejlesztő fejleszt klienst. Ha lezúzzák a piratebayt, az openbittorrentet és az utorrent fejlesztőit arra kényszerítik, hogy vegyék ki a le és feltöltést a kliensükből, még mindig le tudok szedni bármit.
A régi anyagok elérhetőségén tényleg van mit javítani. Már egy ideje egy kliensen dolgozom, ami reményeim szerint segíteni fog.
október 28, 2010 at 23:56 du.
Amúgy én is régebbi zenék keresésére használtam és a legújabb verziója már beépített AVG víruskeresővel rendelkezett!
október 29, 2010 at 8:38 de.
Egy dolgot azért nem árt tisztázni a LimeWire csak EGY a sok Gnutella hálózati kliens közül! Maga a hálózat ezzel nem szűnik meg, vagy tévedek? Ott van meg a Shareeza, Bearshare stb kliens\n\nhttps://secure.wikimedia.org/wikipedia/hu/wiki/Gnutella
október 29, 2010 at 14:51 du.
ott az mp3rocket ugyan az csak jobb motorral:D
október 29, 2010 at 19:13 du.
Na utánanéztem a Shareaza működik és talán még egy fokkal jobb is mint a LimeWire! Egyébként van egy LimeWire klón is a FrostWire ami szintén működik!
november 5, 2010 at 17:41 du.
Már ideje volt !
november 6, 2010 at 20:07 du.
sok vizet nem zavar hazai viszonylatban, hogy az amik nyüzsögnek és elkönyvelnek ilyen “győzelmeket”.
mindig arról megy a vita, hogy kinek mihez van – vagy nincs – joga. amíg használták joguk volt hozzá, betilatani is joga volt annak, aki betiltotta. más – millió+1 – helyről letölteni: szíve joga mindenkinek
november 11, 2010 at 12:27 du.
Nemsokáig tartott a jogtiprók öröme: a LimeWire feltámadt, és jobb mint valaha! Ismeretlen fejlesztők az utolsó bétából kiindulva létrehozták a Limewire Pirate Editiont! Nemcsak újra működőképessé tették a klienst, de egy csomó fejlesztést is végeztek rajta.
Ezt tiltsák be a baromarcúak, ha tudják!
november 19, 2010 at 23:26 du.
OFF:
Miért frissít be az oldal 5-10 percenként? Egy csomó más oldalon nincs ilyen…. Nem fikázódni akarok, de ez rohadtul zavaró tud lenni még egy 26 kommentes cikknél is, hát még ha 270 komment lenne és abból mindet el szeretném olvasni…
ON:
Mindig jön egy újabb kliens, vagy egy teljesen új protokoll, szóval hiába erősködnek odaát Amerikában.
november 26, 2010 at 21:15 du.
még annyit hozzátennék, hogy az sem árt, ha hasonló stílusban játszó előadókkal tartod a kapcsolatot és egymást ajánljátok (ez a fajta reklám igen hatásos tud lenni)
december 8, 2010 at 16:19 du.
szoval, ha egy amerikai birosagnak hosszu a keze…