Itt van ugye a Pirate Bay-es ügy, amelyet nem lehet figyelmen kívül hagyni. A meccs nem csak Svédországban zajlik, hanem az egész világon. Múlt héten írtunk arról, hogy már Olaszországban is perbe akarják fogni a világ legnagyobb torrentoldalát és olvasható, hogy ez az ügy a hazai jogvédőket is megmozgatja.
Köztünk járnak-e a farkasok?
Vajon vannak-e beépített emberek a torrentoldalakon? Jogos lehet a kérdés, hiszen hazánkban megtűrt rossz a torrentezés. A torrentoldalakat éri a legkevesebb támadás a jogvédők és más hivatali szervek részéről. Bár volt ugye a másfél évvel ezelőtti nagy razzia és akkor is vittek el torrentoldalakat futtató szervereket, de akkor akkora volt a fejetlenség, hogy vitték, amit láttak, akármelyik gép IP-je szerepelt a másik hálózati forgalmában, már kattant a bilincs a gépen. Így vitték el többek között a bH szerverét is, és sok másik teljesen ártatlan szervert, amelynek tulaja később pereskedhetett. Pár nappal a razzia után világosan látszódott, hogy ismét fizetős oldalak voltak a célpontok, a torrentes gépek (legyenek azok seedszerverek, vagy trackerek) csak bekerültek a kalapba, vagy mert közel voltak a tűzhöz, vagy mert nem volt szerződés a gépekre, és így már azok is gyanúsak lettek.
Az egyetlen “dokumentált” torrent szerver lefoglalás a POF-hoz kötődik. Bár az oldal nem volt sohasem nagyon a szemünk előtt, és nem is sorolhattuk a legmeghatározóbb trackerek közé, a rendőrség valamiért rajta tartotta a szemét az oldalon. Még 2007. augusztusában foglalták le az oldal szerverét, és a szokásos szerzői vagy szerzői joghoz kapcsolódó jogok megsértése miatt indult eljárás. A feljelentés, és a lefoglalás kirobbantó oka állítólag az volt, hogy az SOS Szerelem című film felkerült az oldalra. A szakszerűtlen rendőrség a merevlemezek lefoglalása helyett mind a két gépet elvitte a szerver alól, majd 9(!) hónappal később szolgáltatta csak vissza őket. A POF-nak azóta is volt gondja a rendőrséggel, nem is olyan régen az összes torrentet törölték a szerverről hatósági felszólításra.
Vajon miért szegény POF a rendőrség vesszőparipája? Ezen már sokat agyaltam. Az oldal tulaja (Stageline) már biztos ismert a hatóságok előtt, és könnyen előveszik. Talán a rendőrségnek is van hozzáférése a POF-ra? Vagy valami önjelölt jogvédő szervezetnek, aki lépten-nyomon felnyomja őket? Nem gondolnám, hogy ha vannak rendőrök a trackereken, akkor csak a POF-on képviseltetnék magukat. A hazai torrentezés hőskorában még kevés tracker volt itthon, és azok is mindenféle másodlagos domainen mentek, és aggódni sem kellett, hiszen nem csak a jogvédőknek volt új ez az egész, hanem a felhasználóknak is. Az oldalak az utóbbi években gombamód szaporodni kezdtek, és számomra nagyon meglepő módon egyre bátrabbak is lettek. A másodlagos domainek helyett (ath.cx) megjelentek a külföldi .com, .net-es címek, de már rendes magyar, .hu alatt is üzemeltek bittorrent trackerek. Ez, saját meglátásom szerint felelőtlenség volt, és én arra tudtam csak gondolni, hogy “na ezeket tuti elviszik”. Már csak azért is, mert egyes esetekben még proxykat sem használtak, hogy a rendes gépet elrejtsék a nem kívánatos szemek elől, rendes magyar domain alatt, magyar szolgáltató mögött működtek és még most is működnek oldalak, egyesek például már évek óta. Vannak azonban, akik nem ennyire magabiztosak, és inkább külföldi (vagy magyar) proxyk mögött, és külföldi domainek alatt üzemeltetik az oldalakat. Az okok nyilvánvalóak. A magyar domain regisztrációhoz név, cím, telefon és még személyi szám is kell. És bár nem muszáj saját néven regisztrálni a címet, de a domain-regisztrátor nyilván kiadja a rendőrség kérésére a megrendelő adatait.
Az internetnek hála könnyedén lehet már külföldi domain címeket regisztrálni, akár percek alatt (.eu esetében például). Az ilyen portálokon nem kérnek tőlünk személyes információt, sőt van olyan külföldi cég (DomainProxy), ami kifejezetten arra szakosodott, hogy mások helyett regisztráljon domaineket. A külhoni proxy használatának is megvan a magától értetődő előnye. A gépet nem viszik el, és a tulaj/megrendelő adatait sem szerzik meg a magyar hatóságok olyan könnyen, mint itthon, ahol csak az asztalra kell csapni. Ha meg odáig fajul a dolog, hogy eljutnak a géphez, az még akkor is csak egy proxy, és nem a realbox-ot (azaz a valódi szervert) találták meg. Ez a fajta “bebiztosítás” egyébként itthon elég kevés oldalra jellemző, viszont érdekes, hogy már-már a fizetős ftpnél megszokott biztonsági szintek vannak. (Ahogy külföldön pl. van nem egy olyan torrent tracker, aminek pl. “tilos” leírni a nevét. Vicces, mégis nem egyszerű utánajárás kell, hogy egyáltalán megtaláljuk az oldal domain címét.) Szóval azért próbálnak ügyelni “ránk” a trackerek üzemeltetői. A megbízhatóbb oldalakon biztosak lehetünk benne, hogy kevesebb eséllyel tárolnak IP-t, mint a kicsi, frissen indult trackeren.
Foglalkozzunk most a post elején feltett kérdéssel. Miért lennének a BitTorrent trackeren bent a hatóságok? Biztosan nem azért, hogy az átlagfelhasználókat keressék, és a letöltési szokásaikat monitorozzák. Sokkal inkább azért, hogy azokat könnyebben elkapják, akik a warezből pénzt akarnak kihúzni, vagy már teszik üzletszerűen. Nem is a töménytelen seedserver hirdetésre gondolok, sokkal inkább arra, ami a nagyobb falat lehet. Az FTP-kre. Bár ezt mostanában nem tapasztaltam, de nem minden trackeren vagyok ott, tehát lehet, hogy elsiklottam felette. De rémlik még, hogy bizony voltak torrentoldalakon olyan körüzenetek, amik fizetős FTP-ket reklámoztak. Ez nem biztos, hogy jó ötlet, mivel egyrészt a torrentezők pont nem az a közönség, aki a fizetős warezt használja, másrészt egy hatalmas támadási felületet adunk, több 10 ezer ember tudomására hozzuk azt, hogy “létezünk”. És valóban, ha ezt végig gondoljuk, van benne ráció, hogy a torrentoldalakon úgynevezett “beépített” emberek vannak. Túl nehéz elképzelni, hogy vannak az interneten rendőrök és nyomozók? Akik így gondolják, azok szerintem túl magabiztosak, és keveset gondolnak a hatóságokról. A reklámok másik fele, az SMS is igen felkapott lett az utóbbi időben, mi sem bizonyítja ezt jobban, mint a múlt hónapi razzia, ahol az smswebekkel és SMS-támogatási rendszerekkel összefonódott torrentoldalak buktak le. Nem kizárt, hogy ezeken az oldalakon tájékozódtak, vagy gyűjtöttek plusz információkat a nyomozók, nem volt nehéz dolguk.
És ha azt gondoljuk, hogy a razzia nyomán elült a csend a torrentoldalak között, akkor tévedünk. Szét lett cincálva az ügy már itt egyszer, de azért megemlítem, hogy az Independence eltűnését megpróbálták meglovagolni, stílusosan egy spam formájában. De nem ez volt az egyetlen hazai torrent spam a razzia után, több másik oldal is tovább “könyörög” egy kis felhasználószám növekedésért. És bár tudjuk, hogy a hazai warezspam-re nem gyorsan reagálnak, de láthatóvá vált, hogy foglalkoznak az ilyen jellegű ügyekkel is. A fizetős szolgáltatások összefonódása a torrentoldalakkal pedig senkinek sem tett jót. A laikusok lassan azt gondolják, hogy torrentre is csak pénz kiadásával lehet bekerülni, és a jogvédőknek is van min csámcsogni.
A post bevezetőjében említett Pirate Bay per utóhatása pedig végzetesebb lehet, mint gondolánk. Az ASVA úgy nyilatkozott, hogy várják a jogi helyzet tisztázását, és ha a külföldi ügyészség döntést hoz, hogy a torrentoldal üzemeltetése törvénysértő, akkor hazai jogvédő szervezet is meg fogja tenni a megfelelő lépéseket az oldalak fenntartói ellen. Ha erre sor kerül, minden bizonnyal bajban lesznek a hazai “publikus” privát torrentoldalak üzemeltetői, azaz azok, akik könnyen visszanyomozható domainen és hazai szolgáltatónál tartják oldalukat.
Egy másik hazai érdekvédő szervezet, a ProArt pedig inkább azokra utazna, akik mindezekből pénzt keresnek az ilyen oldalak üzemeltetésével – már csak ezért is írtam az előbb arról, hogy szomorű módon a “tisztességes”, azaz nem telereklámozott és támogatást váró oldalak is az ilyen szervezetek hálójába kerülhetnek, relatíve ok nélkül.
Szummázva, én azt gondolom, mint átlag felhasználóknak nem kell tartanunk attól, hogy torrentoldalakon tevékenykedünk, nem ipari méretekben. Ha vannak is beépített emberek ezeken az oldalakon, azok jó eséllyel a nagyobb halakra utaznak, talán még nem is feltétlen az üzemeltetőkre, hanem a torrentoldalakra felkerülő anyagok forrására, illetve azokra, akik láthatóan üzletszerűen csinálják azt, amit. Aki otthonról torrentezik, és csak a napi bevetőt húzza le, kis eséllyel fog a hatóságok kezébe kerülni. Aki viszont az ilyen oldalakból akar megélni, bármilyen módon is, annak több félnivalója is lehet. És bár konkrétan nem tudhatjuk, de könnyen lehet, hogy az utóbbi idők razziái során ilyen privát oldalak monitorzásával is szereztek információt.
május 10, 2009 at 11:59 de.
Ezzel sok bizonytalan user lelki világa helyre lehetett rántva. 🙂
május 10, 2009 at 12:04 du.
Én is attól tartok hogy ez a pirate bay-es per nem csak 1 per volt… 1 lavinát fog elindítani
május 10, 2009 at 12:27 du.
multkor kiderult h a bironak aki elitelte a pirate bayt voltak erdekeltsegei a jogvedo szervezeteknel es ezer uj targyalast akar a pirate, ezzel most akkor mivan? vagy mi lesz?
május 10, 2009 at 12:36 du.
azért én nem nyugodtam meg 🙂 az lehet, hogy a userek nem feltétlen lesznek bajban, de ha minden trackert visznek akkor mi lesz velünk? 😕
május 10, 2009 at 12:46 du.
A gond ott van, hogy az ASVA külföldi törvények alapján akar cselekedni, mert a magyar törvényeket semmibe veszi… Páros lábbal tapossák a demokráciát, stb.
május 10, 2009 at 12:48 du.
Minden országnak más a jogrendszere.
Nem egyszer nyilatkoztak a jogászok a torrentezéssel kapcsolatban.
A részletekre már sajnos nem emlékszem, talán az origon volt ilyen riport, meg vki az MR-1ből is tett fel vhova riportot erről.
május 10, 2009 at 12:59 du.
“Ha vannak is beépített emberek ezek*en az oldalakon, azok”
Jó cikk!
május 10, 2009 at 13:00 du.
Ismerek nem is egy, hanem több rendőrt akik ‘torrenteznek’ ugyanúgy mint mi…
május 10, 2009 at 13:09 du.
Hy azt nemtudja valaki ha szigorodnak illetve modusulnak a torrentre vonatkozó törvényke itt Magyarországon akkor ez a bH t is érintené mert az ő szerverük külföldön van.
május 10, 2009 at 13:23 du.
Nem hiába futnak az oldalak kulfoldre. pl.: bH és a teracod
(más oldalról nem tudok,hogy kulfoldon lenne elhelyezve)
május 10, 2009 at 13:34 du.
Na igen,de a teracod csak 2-3 napja költözött ki külföldre.
május 10, 2009 at 13:47 du.
Teracodot mondjuk vihetnék is. A netcigányokat nem sajnálom. Bocs,h 1 kicsit ‘haza’ beszélek,de 1st pl lerejtette a toplistát,s a másik forgalmát,arányát nem látod.jobb félni,mint +ijedni…
május 10, 2009 at 13:48 du.
Hát nc-nek se ártana elhúznia innen, mert ha annak vége, akkor itt káosz lesz 😀 bár könnyen előferdülhet, hogy nem M.o-on vannak…
május 10, 2009 at 14:00 du.
Nem kell besz*rni. A PB pert újra kell tárgyalni, mert a bíró a jogvédők tagja.
május 10, 2009 at 14:01 du.
Sajnos de:
http://geotool.servehttp.com/?ip=80.249.166.62&host=ncore.cc
május 10, 2009 at 14:29 du.
Meg lehet figyelni , hogy kik azok a nagyokosok, akik .hu vagy .com domainre regisztrálnak torrentoldalt.
Többnyire olyan közepkórúsághoz közel álló férfiak/nők akik egyrészt torrentoldalt vesznek, mert ott lehet ismerkedni, másrészt ők most megmutatják, hogy bezzeg nekik van pénzük rendes .hu domainre (3500 Ft/ 2év).
Kapásból tudok 3 olyan oldalt ahol a Tulajdonos egy 35-40 éves nő akinek gőze nincs az egészről de szeret az üzifalon pletykálkodni és imádja a 2 megás kutyás .gif fájlokat amik villognak a főoldalon.
És honnan tudom a korukat? Egyrészt kiteszik a saját fotójukat avatarnak, másrészt meg a domain a saját nevükön van, nagybetűvel kiírva bármelyik whoisnál.
május 10, 2009 at 15:39 du.
Teljesen igaz az, hogy egyes oldalaknak a webcímét alig lehet kideríteni.
1 hete regeltem a bH-ra (thx DS) és újra kellett tenni az xp-m.
Törlődött a firefoxból minden, így a bH címe is. Alig bírtam kinyomozni.
Google kizárva, alapből első 2-3 találatra acclopó oldalt dob ki ! Csak óvatosan.
május 10, 2009 at 16:14 du.
1. A torrentezés nem bűncselekmény, hanem egy frappáns válasz egy erős és létező igényre.
2. Az összes olyan oldalt elvihetnék, ahol a támogatásért feltöltést adnak. Az ilyenek teszik tönkre magát a torrentezést.
május 10, 2009 at 16:19 du.
@18 a Támogatás menüpont nem kötelező ahoz hogy tölts, hanem ha vmi miatt rossz az arányod így is javíthatsz rajta ill. ha tetszik az oldal segíted az anyagi hátterét.
De nem vagy kényszerítve!
május 10, 2009 at 16:20 du.
daci, te használtad már a googlet???? Az első 3 találat acclopó… Úr isten!
Langerhans
domain tökmindegy…
Az (domain) adatokat ki ellenőrzi? Kb senki, illetve csak akkor, mikor (már) gáz van…
A fizetés, az megint más tészta (annak nyoma van), de bizonyára erre is megvan a jól bevált megoldás (tor, paypal, offshore, lopott adatok ilyen célú felhasználása, western union, röhögni fogsz: személyesen kpban az egyik legbiztonságosabb, ha a cél közös!!!, a sor végtelen ) gyakorlatilag papírok, szerződés, számla nélkül mit lehet tenni?)… Kb semmit, valamelyik alkalmazott maszekolt, de melyik, hetente akad 1-2 új arc…? Persze valószínűleg nem ott, ahol “ügynökök” őrzik a gépeket, de oda meg max a nagyon bátrak/”kiváltságosok” tesznek be gépet hosztingra.
Aki azt hiszi, hogy a p2p, tracker üzemeltetés 1 emberes dolog (érdek, felelősség…), naggyon nagyot téved. Olyan összekovácsolódott csoportok tudják ezt (hosszútávon sikeresen) megtenni, amiről “álmodni sem mernél”. Nem kis kockázatot, tudást, és kapcsolatot igényel. Jobb lenne ezt mérlegelni, és értékelni!!! A kiadók meg baxxák meg, ahelyett, hogy egy mindkét (vagy több, ha az internetszolgáltatókat és előfizetőket is beleszámítjuk) fél számára előnyös, és működőképes üzletet kötöttek volna, egy árnyékot üldöznek, amit többtíz, de akár többszázmillióan használnak…
vvv999-el értek egyet! 🙂 A maximalizmus nagyon nem működik, “veszteség” minden esetben van. Az a nem mindegy, ki tudja a “veszteséget” csökkenteni, esetleg az ellenkezőjére fordítani. Lásd youtube, megavideo…
május 10, 2009 at 16:28 du.
@17: google első 3 találata mind jó.
május 10, 2009 at 16:34 du.
@19. izéke-mizéke
Itt nem arról van szó, hogy használod-e, vagy sem.
A kérdést úgy is fel lehet tenni, hogy helyénvaló-e pénzért jogvédett tartalomhoz való hozzáférést biztosítani? Bizonyára, csak az már warez és nem p2p, és jó lenne nem összemosni a kettőt.
Ha meg “vmi miatt rossz az arányod”, akkor azon seedeléssel kell javítani, nem esemessel. Így korrekt a többiekkel szemben.
Ha meg támogatni akarod az oldalt, akkor támogasd önzetlenül, és azért ne járjon semmi a köszönömön kívül.
május 10, 2009 at 16:39 du.
@vvv999
Bizonyára, csak az már warez és nem p2p, és jó lenne nem összemosni a kettőt.
A p2p egy rendszer …embertöl emberig de a warez az másképp müködik nem atotl p2p2 a p2p2 hogy ingyenes…
május 10, 2009 at 17:20 du.
izéke-mizéke: A támogatás – jóváírás nem segít semmit, csak árt. Remélem nem lep meg, hogy senki sem szeretne azért éveket ülni, mert a warezolás kereskedelmi dolog volt és ő mint seeder megfogható, nála ott a jogvédett adat, az oldal tulajdonosa pedig előadja: “nála nincs jogvédett adat” meg különben is van pénz ahavi jópármillióból ügyvédre.
Ja és cserébe arra nem számíthatsz, hogy a leecher segítene neki, vagy visszaseedelne dolgokat, hogy a másik is letölthessen, hiszen a támogatással megvett mindenkit kilóra.
Ahhoz, hogy ezt elérd és szar legyen az oldal nem kell, hogy az smsreg, a támogatásos aránycsalás kötelező legyen, elég az, ha van.
május 10, 2009 at 17:23 du.
@23 A warez sem pénzről szólna, hanem a sceneről.
A pénzről a lehúzás, csalás, lopás, hamisítás, stb. szól.
május 10, 2009 at 17:39 du.
TPB peer számában és BIX grafikonon jelentős nem látok csökkenést, szóval szerintem nincsenek beszarva a torrentezők se itt sem máshol.
május 10, 2009 at 17:40 du.
Majdnem eltaláltam a szórendet. 😀
május 10, 2009 at 18:33 du.
lehet ezt a cikket is rendőrök írták, úgy mint az összes asva.info-s cikket
sőt, az is lehet hogy rendőrök üzemeltetik a torrentoldalakat MO-n
xD nah, elég beteg?
május 10, 2009 at 18:36 du.
“A kérdést úgy is fel lehet tenni, hogy helyénvaló-e pénzért jogvédett tartalomhoz való hozzáférést biztosítani?”
Elobb meg tamogatast mondtad.. Nem mindegy, hogy szeretsz egy oldalt es tamogatod x osszegert, vagy mint indepen es tarsain, regelesz 1800ert.. Ne keverd ossze a kettot es ne is mosd ossze a warezzal.. Es azon az oldalon, ahol van tamogatas ott nem penzert felsz hozza a jogvedett tartalomhoz…
POF-ra meg azert figyeltek fel, mert volt par dchub azon a szerveren, ahol futott az oldal.. De hat istenem, ez mar csak a tulaj hulyesege volt.
május 10, 2009 at 18:42 du.
Úgy látom egyesek nincsenek tisztában a Warez szó jelentésével.
Röviden: A Warez egy internetszleng-kifejezés, ami a jogvédett tartalmak jogsértő kereskedelmére utal. Fő területe a világháló, ahol a szervezett csoportok másolt lemezeken vagy peer-to-peer rendszereken keresztül osztják meg a tartalmat. A kifejezés kezdetben számítógépes underground körökben volt használatos, szélesebb körben az Internet segítségével vált ismertté.
A warez szó az angol wares szó torzított alakja. A wares szó ebben az esetben a számítógépes szoftverekre utal, egyébként helytelenül: a software szó ugyanis megszámlálhatatlan főnév, ezért elviekben nem tehető többesszámba. Az utolsó betű módosulásának oka a korai bulletin board system (röviden: BBS) terminálok használata során alkalmazott autócenzúra kikerülését szolgálta.
Az Internet elterjedésével a warezolás átkerült a valósról a kibertérbe. Kezdetben FTP szervereken keresztül terjesztették a jogvédett anyagot, de mostanára a fájlcserélő rendszerek, mint például a DC vagy a P2P rendszerek (pl. BitTorrent) váltak a legfőbb közvetítő közeggé.
Tehát a warez az illegálisan másolt médiumok összességét jelenti, függetlenül attól , hogy ingyenes vagy fizetős, illetve milyen úton módon kerül terjesztésre. Bolhapiacon, FTP-n, DC, Torrent stb
forrás: http://hu.wikipedia.org/wiki/Warez
május 10, 2009 at 19:04 du.
@29. asd
Pont hogy nem mosom össze. A támogatás, ha önzetlen és nincs érte semmi cserébe, akkor rendben van.
Ha viszont a támogatásért cserébe feltöltés jár, az kvázi “pénzért cserébe letöltés”, ami viszont nagyon nincs rendben, ez tényleg “a támogatásos aránycsalás”, ahogy ezt TheElf írta.
május 10, 2009 at 19:05 du.
az 5let, nem az enyém, én is olvastam,de egyet értek vele. támogatás + feltöltés….
hmmm…az ember kitől szedi le a filmet? a többi userról aki megosztja vele…akkor miért az olalt támogatjuk??:) elgodolkodtató…
május 10, 2009 at 19:15 du.
Nem kell befosni. A jó torrent oldalak seed szerveresei, ha ki is lövik a trackert /szervert perceken belül megjelenhetnek másik trackeren mint feltöltők. Halál felesleges lenne ezért trackereket üldözni.
Amennyiben mégis megtennék, akkor csak egy lépéssel vannak előrébb, de háborút nem nyernének, mert a tracker üzemeltetők szemfülesebbek lennének. Akik meg csak úgy poénból leszedtek egy tracker progit és örülnek hogy ők az adminok rajta azok meg eltűnek az éterből, nem is kell 100.000 magyar tracker elég egy pár tucat, hogyha 4-5-t ki is lőnének akkor az embereknek legyen hova átmenni 😀
Ha meg a torrent ellen olyan nagyon elrettentő ítéletet hoznának, hogy minden magyar oldal bezárna (kétlem) akkor pedig más warez terjedés lendülne előtérbe.
Amíg nem volt internet addig sem vásároltam több eredeti cuccot. Programot pláne nem. Mentem a kölcsönzőkbe, lemásoltuk továbbadtuk csere-berében.
Lassítani lehet a warezt de legyőzni soha.
A warez örök 🙂
Azért mindenesetre: Hajrá PB, hajrá torrent világ, ti vagytok a jobbak! 🙂
május 10, 2009 at 19:26 du.
Bagameri: nem tudom, itt elég sok ember sokszor elmondja, mit vár el egy trackertől. Mi az ami feltétele a komolyan vett seednek (potenciálisan serverről), sokszor fordul elő a megbecsülés, a tisztesség, stb.
Jelenleg viszonylag kevés olyan oldal van ahol nincs SMSes aránycsalás, nincs SMSreg, stb.
Ez komoly gond.
május 10, 2009 at 19:57 du.
igen kell félniiiiiii
május 10, 2009 at 21:25 du.
@PriVaTe
lehet ezt a cikket is rendőrök írták, úgy mint az összes asva.info-s cikket
sőt, az is lehet hogy rendőrök üzemeltetik a torrentoldalakat MO-n
xD nah, elég beteg?
Azt hiszed hogy ez beteg?Áááá nem is jársz olyan messze az igazságtól.Én ismerek olyan torrent oldalt aminek 2 rendőr a tulaja,és meg kell mondani ugyanolyan emberek mint te vagy én vagy bárki.
május 10, 2009 at 21:33 du.
Huhh, olvasom itt az idétlenségeket. Szerintem a jogvédett mű tulajdonosai töltögetnek és szólnak a jogvédőknek, küldenek fényképet, videót arról, hogy az zárt trackeren, bent elérhető(gondoljunk arra, hogy Náksi vs. Brunner nyomta fel a MAHASZ-nak az mp3 linkelős oldalt és bezáratták a MAHASZ-osok a rendőrökkel az oldalt(biztos azt hiszik, hogy majd a terméküket többen megveszik azért, mert nem lesz elérhető, főleg az, aki úgy rühelli őket meg a zenéjüket, mint zsebben a SZ..A..R..T, mint pl. én)). Attól, hogy rendőrök vannak bent vagy jogvédők, az még önmagában nem gond, ők panasz nélkül nem nyomozhatnak, tehát ha a jogvédett mű tulaja nem tesz panaszt, addig nincs nyomozás sem(Kisvárost is a tulajdonosai szedették le az m..t..v-ről, felszólították a tv társaság tulajdonosát, hogy szedjék le az ernyősiteról a komplett felrakott filmeket(Marhára nem értem, hogy miért szedették le, mert eladni nem lehet, mert nincs rá kereslet, ez jól látszik különböző portálokon is a kommentárokban és a torrentoldalakon sem kérte senki, de ez más téma)). Esetleg azzal lehetne megoldani ezt a kérdést, hogy ami nem szokásos, otthoni hostos wan domaines, vagy ilyennel lettek beregelve, hanem ilyen 195 meg 128 meg 212 meg stb első bájtos ip-vel tartózkodnak az oldalon meg ilyen softwarecreating.hu meg SKYNET és THUNDER így önmagában meg külföldi(mint pl btcentralplus ) domainek(kivéve, amik ellenőrzött seedszerver), azokat kitiltják az oldalról. Ez még nem jelent komplett védelmet, de jó előrelépés, mert kisebb az esélye, hogy dolgozók közül lebukik valaki vagy cégellenőrzéskor a cég naplójában megtalálják a torrentoldalt. Maradnának a .digikabel.hu;.pool.invitel.hu stb hostos, otthoni userek.
május 10, 2009 at 22:37 du.
többi is van elég böven
http://www.torrentking.org
május 10, 2009 at 23:08 du.
lehet nem épp ide tartozik, de talán olvassa vki aki cikket írna az ilyen mocskokról, e-mailben jött a link, aztán a meglepi regnél;
http://bitsky.eu/regisztracio.php
1920ft egy tracker reg, remélem elviszi a szerót vmi jogvédő szerv.
május 11, 2009 at 1:24 de.
Én az egyik torrentoldalon tag egy másikon pedig helpdesk vagyok és az Indepen is regelve voltam míg meg nem szűnt. Szóval nem mondhatom el hogy nem szeretek torrentezni és hogy nem szeretném a torrentoldalakat. Ami pedíg az SMS-támogatást illeti: azon a két oldalon amin most vagyok van támogatási lehetőség ez tény. Viszont nemcsak hogy ez alig van kiírva egyáltalán bárhol is de még alig lehet megtalálni is. Szóval csak az tudja támogatni aki valóban akarja is: Senki nem kényszeríti rá! Azok az oldalak pedig amelyek hamarabb kijelzik a támogatási lehetőséget mint a tartalmukat akkor ne csodálkoznak ha jönnek a rendőrök hozzájuk 5-órai teára.Viszont most megemlíteném azt amit egy programozó illetve informatika tanár ismerősöm mondott nekem, ezzel én ugyan nem értek teljesen egyet mivel ezt a dolgot én is megteszem de van benne vmi igazság:
“Képzeld el hogy te vagy a legjobb programozó a világon, megalkotod a legzsírabb játékot amit valaha ember tervezett. Hatalmas sikert vársz. A kiadó leszerződik veled hogy megkapod a teljes bevétel mittudom én mondjuk 25%-át. Eltelik fél év……. és mit kapsz: egy nagy-nagy semmit. Mert ilyen kis kínai hülyegyerekek akik a nap 75% át a gép előt ülnek és a fejük már veszi át a monitor alakját mit tesznek….. a megjelenéstől számított 5-10 napon belül 500-féle release-ként felnyonják a szupergyors netjükkel amit a papa pénzel. És te a fejlesztő és a fejlesztő cég pénz nélkül tönkremenve lehúzhatjátok a rolót. És bizony sok olyan fejlesztő cég volt ami egyetlen egy sikeres játékot csinált és utána rögtön csődhelyzetbe került pontosan emiatt.”
május 11, 2009 at 1:34 de.
Én már egy rendört bisztos tudok egy oldalon, én hívtam meg.
De ő nem fog ártani ott semmit.
május 11, 2009 at 1:50 de.
Kicsit vitatkoznék az ismerőssel.tény,h a példa sarkított.egy ilyen iparágat nem kell sajnálni.elhiszi vki,h bukójuk van?nem hiszem…ha lenne nem csinálnák.a kérdés az az,h x millió dollár,vagy x-y millió.a saját szemszögemből nézve pedig igen szeretek jó filmeket nézni,jól +csinált játékkal játszani,és igen nincs rá pénzem!(ami külön szomorú,h napi 8 órában melózom min heti 5ször/nem,nem árufeltöltő/ ,és nem engedhetem +,h +vegyek egy 10 rongyos játékot).nekik belefér,bele van kalkulálva,nekem nem. Jó,valahol nem korrekt,de ez van…azért elég abszurd,h a polgár kesereg a multiért:)
május 11, 2009 at 9:32 de.
Én igenis félek!!
Képzeljétek el, hogy jártam a multkor.
Sétálgatok, egyszercsak valaki szól, te bazzeg van bithumen meghívód?
Há mondom hogyne lenne. De nem neki egy nem elég, ő rögtön kettőt szeretne.
Na a bánat. Kaptam olyat a pofámra, hogy ihaj.
Na azóta rettegek a torrentoldalakon. 🙁
május 11, 2009 at 10:33 de.
@lot
LOL!
május 11, 2009 at 10:37 de.
“Képzeld el hogy te vagy a legjobb programozó a világon, … sikeres játékot csinált és utána rögtön csődhelyzetbe került pontosan emiatt.”
Mi a garancia, hogy a kiadó nem kamuzik, nem nyúlja le a pénzt, nem ő tölti fel TPB-re (mert az ingyenreklám azért jól jön…)? Semmi! Aki képes egy zsír játékot összehozni, az fektessen egy kicsit nagyobb hangsúlyt a terjesztésre, reklámra, fizetőfelület kialakítására, jogi háttérre meg úgy mindenre, ami a hosszútávú üzletvitelhez szükséges, esetleg ne vállaljon akkora kockázatot, és adja el x összegért, kockáztasson a kiadó, hisz az LENNE a dolga! Az sem hátrány, ha olyan olcsón adja, hogy megérje megvenni még a legszegényebb felhasználónak is! Esetleg kicsit kompenzálhatja a kieső összeget mondjuk reklámmal, vagy amivel csak tudja… Lehetőség számtalan, bár tény, hogy semmi sem biztos. Miért nincs “költségplafon”? Teszem azt, egy fejlesztés mondjuk 1 millió USD, mennyit szeretne a fejlesztő? 2, 3, 4, 5, 10 milliót? Ok, árulja annyiért, amennyiért nem szégyenli, az elért összeg után meg tegye ingyenessé, és dolgozzon a folytatáson, vagy a következő projekten, immáron x millióval gazdagabban.
május 11, 2009 at 15:01 du.
nem a témához tartozik – admin
május 11, 2009 at 21:33 du.
Igen, félni kell 😀
“To repress rebellion is to maintain the status quo, a condition which binds the mortal creature in a state of intellectual or physical slavery. But it is impossible to chain man merely by slaving his body; the mind also must be held, and to accomplish this, fear is the accepted weapon. The common man must fear life, fear death, fear God, fear the Devil, and fear most the overlords, the keepers of his destiny.” -Manly Palmer Hall
“Elfojtani a lázadást annyi, mint fenntartani a fennálló állapotot, mely a halandó teremtményt értelmi vagy fizikai rabszolgaság állapotában tartja. De lehetetlen az embert láncra verni pusztán teste által, az elmét is tartani kell, és ennek végrehajtására a félelem az elfogadott fegyver. A közönséges embernek félnie kell az életet, a halált, Istent, az Ördögöt, és legfőképp az urait, sorsának őrzőit.”
május 12, 2009 at 0:00 de.
Mint torrent oldal fejlesztőjeként kellene paráznom?? 😀
május 12, 2009 at 2:15 de.
Szvsz ezt az aránymatyizást el lehetne már felejteni. Torrent az anyagok megosztásáról szól. Nem arról, egy legyen egy arányszám, amire lehet verni…
Ne várja már el senki, hogy egy néhány megabites ADSL-ről/kábelnetről 20-30 kb/sec -l fogok tudni többterrányi anyagot feltölteni, főleg úgy, hogy mások letolják gigabittel seedserverről. Jahhogy dögöljek meg és ne torrentezzek? Szerintem meg lókukit mindenkinek a pici kis tizenpáréves popsikájába, akik arra verik, hogy anyuci kifizeti a seedboxot (saját fizetés nuku persze) és mellette csontig próbálnak nyalni az adminokról, hogy jajúristen 1 perc 23 másodperccel korában lelépett a kötelező seedel!!!!
Persze, az adminok is adják időnként alájuk a lovat. Mondjuk abba nem gondolnak bele, hogy azzal, hogy a saját szarjukat erőltetik és megint egy kis picsa zárt trackerbe próbálják beleszorítani a peereket, csak még jobban megosztják azokat, ahelyett, hogy inkább osztoznának az egyes trackerek a peereken. Mindenkinek jobb lenne. Ja, akkor nem lehetne arra matyizni, hogy húdefasza trackerem van, mert együtt kellene működni másokkal. (Tisztelet a kivételnek)
Továbbra is fenntartom, hogy időnként iszonyúan szánalmas a magyar torrentes “””közösség”””.
május 12, 2009 at 12:14 du.
jogos, gyakorlatilag az a lényeg, hogy ha kis neted van, akkor ne szedj le semmit, mivel nem tudod visszaosztani.. tényleg szánalmas 🙂