Egy új BitTorrent kliensnek legalább annyira nehéz dolga van a piacon, mint egy új trackernek. A már meglévő kliensekről általában ritkán váltanak az emberek, mindenkinek megvan a bejáratott a kedvence. Az Azurues, BitComet és az uTorrent lefedi a felhasználók majd 90%-át. Ezen próbált változtatni a Halite.
A nyílt forráskodú alkalmazást Irishman Eóin O’Callaghan fejleszti 2006 óta, és mára már elérkezett oda a projekt, hogy egy minden igényt kielégítő, alacsony erőforrás igényű bittorrent kliensnek is nevezhetjük a Halite-t, ami egyébként egy ásványról kapta a nevét és 0.3.1-es verziónál jár.
A Halite egyik legnagyobb előnye a minimális erőforrás használat. A legutóbbi verzió mindösszesen 10.000 Kbyte memóriát használ futás közben. Ez körülbelül a fele az uTorrent átlagos memóriahasználatának, a Vuze-nak vagy BitCometnek pedig a töredéke.
A Halite akkor alapozta meg a felhasználótáborát, amikor az uTorrentet felvásárolta a BitTorrent Inc.. Ekkor sokan megijedtek, hogy kedvenc alkalmazásukat végül összeolvasztják az eredeti BitTorrenttel, és ezért inkább váltottak. Ezek a dolgok szerencsére nem következtek be, de bátran állíthatjuk, hogy a Halite az uTorrent fő ellenfele lehet hamarosan.
A Halite már most nagyon sok “alap” BitTorrent funkciót megvalósít. Ilyen a titkosított protokoll támogatás, a letöltések szűrése, kiválogatása, torrent készítés és sok más. Persze annyira még nem szabható testre, mint az uTorrent, így a disk cache és seedelés pontos beállításai, illetve torrent sorrend kialakítása még késik, de a fejlesztők ígérik, hogy ezek is el fognak készülni.
A letöltési tesztek során a Halite nem marad el a többi kliens sebességétől, így észszerű alternatíva lehet azoknak, akiknek fontos a kevés erőforrás használat és megelégszik az egyelőre alap funkciókkal.
Aki kedvet kapott a Halite-hoz, itt tudja letölteni.
(via torrentfreak)
július 22, 2008 at 14:11 du.
lassan már ott tartanak mint a rTorrent linuxon 🙂
július 22, 2008 at 15:27 du.
Egy probát megér meglesem mit tud a prog
július 22, 2008 at 18:18 du.
Én próbáltam régebben ezt a klienst, és mit mondjak, van még hova fejlődnie, de ígéretesnek tűnik. A kedves cikkíró pedig nem tudom, honnan vette a µTorrent ~10 MB-os memóriahasználatát, nekem most kettő fut, egy 1.7.7 és egy 1.8 rc, az egyik 1,5, a másik 6 MB memóriát eszik a tálcára kicsinyítve, és teljes méretben se emelkedik 7 MB fölé a memóriaigény. Az is beleszámít továbbá, hogy a kliens üresen fut, vagy van valamilyen adatforgalom. Amikor én próbáltam, nekem úgy tűnt, hogy a Halite-nak nagyobb az erőforrásigénye, mint a µTorrentnek.
július 22, 2008 at 18:58 du.
szokásos c++ és libtorrent alapokkal nehéz lesz az utorrentnél kisebbet alkotni, de azért ne temessük előre, a kis memóriahasználat nem minden
július 22, 2008 at 19:10 du.
Nah jó, de attól is függ, hogy mennyi torrentet futtatsz / milyen sebességgel, mert pl. ha 50 torrentet futtatok összesen 3MB/s forgalommal, akkor bizony üti a kliens a 200 MB memófoglalást.
július 22, 2008 at 19:59 du.
Nem tudom de régen mintha lett volna utorrent light is asszem csak belokted torrentet neki es szedte semmi extra cuccok rajta.Vagy az más lehetett?
július 22, 2008 at 21:14 du.
“Irishman Eóin O’Callaghan ” :DDDDDDDD
Irishman= írországi
július 22, 2008 at 21:29 du.
És tényleg… Meg ez az Azurues is egy új kliens lehet, én még nem hallottam róla. Na mindegy, majd mőgéirjuk.
július 24, 2008 at 6:10 de.
Aki az egyszerűséget kedveli: http://www.softpedia.com/get/Internet/File-Sharing/Arctic-Torrent.shtml
Ennél kisebb memóriaigényű nincs. 🙂
szeptember 27, 2008 at 15:18 du.
tetszik, de eddig még csak nyílt oldalakról mertem vele letölteni. az adatokat rendesen küldi a trackernek? nem vágnak ki egy oldalról sem miatta?
január 9, 2009 at 17:30 du.
Énmindig is uTorrentet használtam, de a drágalátos UPC lekorlátozta a netemet a sok töltögetés miatt… A Halite-val mindig tudok maxxal tölteni, hiszen elboldogul a chello-s sebességkorlát feloldásával (forrás: uSite.hu) Ajánlom mindenkinek, kivel b*szakszik a chello!!!