A spanyol fájlcserélők még mindig nyugodtan alhatnak, a jogvédők támadásai egyelőre kudarcba fulladnak, hiába próbálják a végfelhasználókat vagy a torrentportálokat a bíróság elé citálni.
Mint ahogy arról már írtunk, Spanyolországban a fájlcsere legális mindaddig, amíg nem bizonyított, hogy az illető anyagi haszonszerzésre használja. Még májusban indított a SGAE (Sociedad General de Autores y Editores) – helyi jogvédő szervezet – pert egy torrentoldal ellen. A portál vezetője elmondta, hogy az oldalon nem voltak és nem is lesznek reklámok, ergo haszna sincs belőle, csupán linkeket helyezett el, ahogy azt több másik kereső és indexelő oldal is teszi. A jogvédő szervezet természetesen azt szerette volna elérni a bíróságon, hogy az oldalt bezárják. Azonban a bíró ezt nem tette meg. Mint elmondta, a P2P csupán egy fájltovábbító technológia, önmagában semmilyen szerzői jogi törvényt nem sért meg.
A döntés kihirdetésekor a bíró ismét megerősítette mindenkinek, hogy amíg a felhasználóknak nincs haszna a fájlcserélésből, és csupán magáncélra másolják és osszák meg, addig nem követnek el bűnt, és támadhatatlanok. Persze ez a döntés valószínűleg nem fogja meghátrálásra kényszeríteni a jogvédőket, és továbbra is aktívan támadják a torrentoldalakat.
(via itcafe)
július 9, 2009 at 13:30 du.
Na nézzed már, vannak korrekt bírók is. Viva Espana! 😀
július 9, 2009 at 13:44 du.
Ezek az úgynevezett jogvédők szervezetek a dúsgazdag kiadó cégek “szerszámai”. Ezek meg szépen lassan addig etetik-itatják, szerveznek a politikusok/bírók/ügyészek számára a háváj szigetekre továbbképző mítingeket (értsd: tömik őket pénzzel), hogy majd előbb-utóbb itt is a svéd modell fog kialakulni. Ahogyan a franciáknál is. Ott már elég pénzt kaptak a politikusok.
július 9, 2009 at 13:53 du.
respekt.
július 9, 2009 at 16:12 du.
Miért nem ez van nálunk is? 😀
július 9, 2009 at 17:18 du.
Levar, itt is hasonló van, elvétve támadnak torrenten felhasználókra, torrentoldalakra a rendőrök, hiába olyan a jogszabály. Anno azt gondolták, hogy majd a törvény szépen mindent megold. Addig működtek a jogszabályok rendesen, míg ki nem alakult az un warez p2p(anno warez.com weboldalon volt, ahonnan lényegében mindent le lehetett tölteni, az volt az ütőere az egész nemzetközi illegalz elérésnek(ezen oldalakon volt, hogy gamez, appz, stb)). Bejelentették ott, hogy van egy új technológia, nézzétek meg és ahogy az oroszok mondanák: Uzsgyi. Azóta nemzetközi szinten megy a rendszer torrenten, dc-n és még ki tudja, hogy hol. Túlerőben lett a társadalom, a jogvédők magukra maradtak, nem megoldott ugyanis, hogy egy központi weblap szervert leállíttatak a hatóságokkal, mint régen, hanem most már egy un közvetítő van és az önmagában adatot nem tárol, noha felelnek is azért, ami ott van, leállítása olyanoknak is kárt okoz, aki nem sértette meg a törvényt és az meg esélyegyenlőségi problémát vet fel(olyat miért büntessünk, aki nem vétett semmit, neki joga van a szolgáltatás használatához).
július 9, 2009 at 19:51 du.
Levar: Miért, nálunk mi van? Hány torrent-oldalt meszeltek el?
július 9, 2009 at 23:01 du.
Reméljük, nálunk is a spanyol módi honosodik meg.
július 10, 2009 at 8:44 de.
Ne álmodozz. M.o-n az igazságszolgáltatás 60%-a korrupt, élén a politikusokkal szóval reménytelen.
július 10, 2009 at 9:21 de.
A bírók sajnos el kell áruljam, 99%ban nem korruptak, mivel iszonyatosan sokat veszélyeztetnek. Egyszerűen nem éri meg, talán csak milliárdokban számolva. Bár ha kiderül még úgy se., mert börtönben nem tudja mire költeni 🙂
július 10, 2009 at 11:41 de.
A Jogvédők már megint kitaláltak valamit:
http://index.hu/tech/net/2009/07/10/a_youtube-videok_beagyazasaert_is_penzt_szedne_az_amerikai_artisjus/
július 12, 2009 at 2:06 de.
magyarországon ugyanez van, hiába van tele a gatyátok