Az uTorrent-et fejlesztő BitTorrent Inc. reagált a nemzetközi sajtóban (és itthon is) elterjedt vádakra, pletykákra és rémhírekre. Az internet ellehetetlenítése helyett szerintük az új megoldás éppen ellenkezőleg hat a hálózatokra. 

Arról mindenki hallott már, hogy a megjelent új, 1.9-es uTorrentben bevezették az UDP-re épített új átviteli protokolljukat, az uTP-t. A legtöbben ezt az ISP korlátozásainak megkerülésének a megoldásaként látták, és sok szakértő egyenesen azt látta, hogy a szoftver elterjedése az internetszolgáltatókra nézve komoly gondokat jelent.

A fejlesztők szerint a terjengő információk rosszul lettek értelmezve, és az új megoldásuk, az uTP inkább van a hálózat mellett, mint ellene. A megoldás lényegében egy önszabályozás, amivel a kliens kordában tartja a hálózathasználatot, és megakadályozza az egyes vonalak túlterhelését. A forgalom bedugulását képes már az előjelekből érzékelni a kliens, így még időben tud reagálni a hálózaton kialakult viszonyokra. 

A rendszer minden egyes adatcsomag továbbításának idejét figyeli. Ha ez az időtartam elkezd növekedni, a kliens a felhasználó beavatkozása nélkül csökkenteni kezdi a sebességet, így tehermentesíti az adott gép felé kiépült hálózati útvonalat. A TCP megoldásával ellentétben ez a protokoll nem a már kézbesítetlen csomagok alapján szabályoz, hanem még ezek bekövetkezte előtt. 

Ha mindez működőképes, az uTorrent-tel akár a cég meg is válthatja a világot, és könnyíthet a már jócskán túlterhelt Interneten. A TCP prokoll ez irányú leváltása pedig érthető, hiszen nem a p2p alkalmazásokra lett kifejlesztve, azok csak “rátelepültek” és ahogy az ilyen szoftverek egyre népszerűbbek lettek, kezdték felfalni a hálózatok erőforrásait. A BitTorrent Inc. fejlesztése remélhetőleg bejön, és működképes lesz. Ha sikerül orvosolni a kliens és protokoll gyermekbetegségeit (lefagyások, és túl nagy processszorhasználat), akkor minden bizonnyal ismét nagyot alkotnak.