Egy német bírósági döntés kimondja, hogy azok a személyek, akik wifi hotspotokat üzemeltetnek, nem felelősek azokért a jogsértésekért, amiket idegen felhasználók követnek el, legyen az akár p2p forgalom is.
Európán belül több országban is voltak olyan különálló esetek, amikor a wifi hozzáférési pont tulajdonosától követeltek kártérítést azért, mert más felhasználók kárt okoztak az ő nyitott hálózatán keresztül.
Egy új bírósági ügyben a bírók úgy döntöttek, hogy az internetkapcsolat tulajdonosa nem felelős a szerzői jog megsértésért, amiket a tudomása nélkül követnek el a nyitott wifi hálózatán. Ehhez kapcsolódik az a döntés is, hogy a szülőket nem vonhatják felelőségre a gyerekeik által elkövetett jogi vétségek miatt.
Az ügyvédek, akik a szerzői jogok tulajdonosait képviselik, régóta ragaszkodtak hozzá, hogy a számlafizető felelőssége az, hogy gondoskodjon arról, hogy semmilyen törvénytelen dolgot ne tudjanak elkövetni a hálózatán külső, harmadik személyek. Egy ilyen ügyben a felperes kijelentette, hogy követték az alperes IP-címét, és rögzítették a szerzői jogsértés esetét is. Az alperes viszont ragaszkodott hozzá, hogy ő ártatlan, semmi köze az esethez, hiszen az incidens ideje alatt ő a vakációját töltötte.
Végre egy jó hír, ami a fájlcserélők oldalán áll, nem pedig a média-birodalmakén.
(via torrentfreak)
július 10, 2008 at 3:46 de.
Vajon mi az itthoni állásfoglalás ezzel kapcsolatban? Elég érdekes és jogilag nem túl egyszerű téma..
július 10, 2008 at 9:53 de.
@SquareWire: azt hiszem itthon is hasonló az állásfoglalás. naggyából annyi kötelezettségük van a WiFi üzemeltetőinek, hogy a lehető legtöbbet megtegyék, azért, hogy kiszűrjék az illegális forgalmat. persze erre képtelenek (és “kedvük” se nagyon van hozzá). ez van az internetszolgáltatóknál is és lásd: virul a filecsere.
július 10, 2008 at 12:39 du.
micsoda csúnya pénz kiesés lenne, ha a BIX-ből kihoznák azt a pár száz seedbox-ot 🙂