Egy szabadúszó játékfejlesztő cég meglépte azt, amit a nagyok nem mertek. Ingyen adta a játékait, illetve lehetőséget biztosított a felhasználóknak, hogy annyit fizessenek érte, amennyi tudnak, akarnak. A dolog bejött, hiszen a felhasználók több mint háromnegyede kész volt áldozni a letöltésért.
Ráadásul az egészet összekapcsolták egy jótékonykodással, így a vásárlók dönthettek, hogy a fejlesztőknek vagy az alapítványnak szánják a pénzt. Persze az sem volt kizárt, hogy a pénzt megosszák a játék készítői és a rászorulók között. Az eredeti ár egyébként 80 dollár volt.
A mostani akcióban 122 452 ember, összesen több mint egy millió (egész pontosan 1 118 576) dollárt fizetett ki. Ennek az összegnek a 30,95 %-a ment jótékony célra, a többi a fejlesztők markát ütötte.
A fejlesztők tartották magukat az ígéretűhöz, hogy ha összejön több mint 1 millió amerikai dollár felajánlás, nyílt forrásúvá tesznek három játékot. Így a Gish, Lugaru HD és a Penumbra Overture nyílt forrású lesz.
Sokan negatív pontként említik, hogy a letöltők negyede nem fizetett semmit, csak letöltött, de én úgy gondolom, hogy ez még így is jó arány. Sőt elnézve a végső összeget valószínűleg a fejlesztők is elégedettek. Itthon talán az arány kicsit más lenne, de így talán rá lehetne szoktatni a felhasználókat a legális letöltésre (is). Persze ehhez megfelelő minőségű “letöltenivaló” és jól kialakított infrastruktúra szükséges. A reklámra garantáltan nem kéne tölteni, Twitteren és Facebookon nagyon hamar eljutna az információ az emberekhez.
A rendkívüli akció egyébként nem ért még véget, ezen a linken bárki megvásárolhatja a játékokat, és támogathat egy jó ügyet egycsapásra.
(via IDDQD)
május 13, 2010 at 11:04 de.
“Itthon talán az arány kicsit más lenne”
Nem csak kicsit. Nagyon leegyszerűsítve azért, mert mi magyarok vagyunk magyar mentalitással, másrészt pedig mert csórók vagyunk. ..Ez formula nálunk nagyon nem válna be.
május 13, 2010 at 13:07 du.
1.
Manapság már nem annyira drágák a pc gamék kivéve a nagy fejlesztők legifjabbjai de ezek is hamar 3-6hónap alatt szinte felére csökken.
Célszerű várni és nem a megjelenés napján boltba rohanni.
Persze a fent említett magyar mentalitás és a pénztárcánk vastagságának még a fél ár is sok.
2.
Én még ha tehetném sem vennék mostanában eredeti játékot (nagyon sok van otthon ami eredeti persze ezek régiek) mivel 10-ből kb 2 van ami élvezhető.
A legtöbb (nagy nevek is) egy rakás trágya játszhatatlan bugos szarok csak a gond van velük (minde1 hogy eredeti vagy tört), még az arányom romlását sem éri meg torrenten.
május 13, 2010 at 13:44 du.
Ha egy felhasználó többször letöltötte a játékot, amiért fizetett, vagy több gépre is letöltötte, akkor azt úgy számolták, hogy nem fizetett a letöltésért. Szóval ha így nézzük, az az egynegyed még lehet, hogy kisebb is.
május 13, 2010 at 15:01 du.
Nem igazán értem, hogy ez most hogy van. A nyílt forráskód nem jelenti automatikusan azt, hogy ingyen letölthető és teljes egészében játszható játékot kapunk, ugye? Valaki világosítson már fel.
május 13, 2010 at 17:31 du.
Sztem nem olyan jó arány ez, a cikk rendkívül egyirányú.
1 118 576 / 80 vásárló volt csak gyakorlatilag. Tehát ha nem csinálják ezt az akciót, de a letöltők közül csak minden 9. embert szólítanak csak meg, és adják el a terméket, ugyanitt vannak. És gondolom azért lett kicikkezve, mert milyen jó az arány, tehát a többi esetben ennyi se lenne. Mo-n nem működne, nyugatabbra pedig kevesebb bevételt hoz, mint a mostani rendszer (ha csak a mostani példát nézzük, ami elv pozitív). Tehát hova is a cikk pozitív hangneme?
május 13, 2010 at 18:58 du.
ASD:
És azt mire alapozod, hogy $80-ért minden 9-ik letöltő megvette volna? Ingyen ezelőtt is bárki hozzájuthatott akármelyikhez, pl. torrenten.
május 13, 2010 at 18:59 du.
kommentem?
május 14, 2010 at 6:32 de.
#asd
nem tudlak követni, mi van ? 😀
május 14, 2010 at 7:48 de.
@ASD:(mégegyszer) Túl azon, hogy most ezzel a bullshittel megpróbáltad bebizonyítani, hogy ami jó az rossz (remélem, minden dologhoz így állsz az életben), ezt vezesd már le nekem : Miből gondolod, hogy $80-ért minden 9.-ik kuncsaft megvette volna a csomagot.?
május 14, 2010 at 13:02 du.
Több tízezer torrentezőt perelnek be a Bombák földjén készítői
Több tízezer fájlcserélő beperelésére készül a hasonló tömeges pereiről már elhíresült U.S. Copyright Group jogvédő szervezet, ezúttal a Voltage Pictures filmstúdió megbízásából.
http://index.hu/tech/net/2010/05/13/tobb_tizezer_torrentezot_perelnek_be_a_bombak_foldjen_keszitoi/
május 15, 2010 at 12:25 du.
ASD: Nem 80 dollárért vették meg a játékot, mindenki annyit fizetett érte, amennyit akart, 80 dollár csak az irányár volt. Hülyeség a gondolatmeneted.
május 17, 2010 at 8:38 de.
Miért ne működhetne itthon is?
Volt olyan ismerősöm, aki csinált saját lemezt nem is egyet, bulikban árulta 2 sörért, de a neten is fentvolt monda, h töltse le akinek kell és ha tetszik akkor támogassa ahogy gondolja, pl. hívja meg sörre, de nem kötelező. Elég sok bulin rúgott be istentelenül, vagyis soksört kapott. 🙂
A becsületkassza nem új fogalom és bizony nálunk is divat volt sok helyen, sőt van ,ahol még most is becsületkasszával működik a dolog, pl. borospincékben szokás ilyesmi borkóstolás, ihatsz amennyit gondolsz és van egy doboz amibe dobhatod a pénzt, az a becsületkassza, és nem hiszem ,h fenntartanák a rendszert ha nem jönne be elég pénz. Biztos van ,aki nem vagy alig dob bele, de van ,aki meg többet mint amennyit fogyasztott. A svédasztalos éttermek is ezért működhetnek, mert ugyan vannak nagy zabások ,akik képesek lennének kienni a tulajt a vagyonából ,de minden nagyzabásra jut sokkal több olyan, aki még kevesebbet is eszik, mint amenyiért fizetett.
június 5, 2010 at 10:49 de.
Érdekes. a játék eredeti ára: 80$
az emberek szerinti ára: 9.13$
Megkérdezném hogy miért is nem adják olcsóbban a játékokat a nagy cégek? EZÉRT!
Mert ami most 12.999 azt 1299 ért kéne adni hogy annyit adj érte, amennyit ÉR szerinted!
Eccerü mint az ecceregy :o)
mondjuk hogy 122 452 *80= 9.796.160 dollár, akkor kesereghetnek azon is, hogy elbuktak 8.millió dollárt 🙂
De nem teszik.
június 20, 2010 at 19:49 du.
Hát nálunk lehet, hogy fordított lenne az arány, de nem a Magyar mentalitás miatt hanem, mert kicsinálták az országot és senkinek sincs pénze!
Én egyébként nem engedhetném meg magamnak, hogy pénzt fizessek, de valamennyit azért fizetnék, mert korrektek a fejlesztők!
Nem kell marketingre költeni és nem kell dollár milliós profithoz ragaszkodni. Egy elsőosztályú játék 2 hónap alatt elkészül (ha mással nem fohglalkoznak a készítők)!
2 hónapos munkáért legyen elég a fejlesztőknek annyi pénz amennyit a felhasználók gondolnak.
Persze a kiadók is sokat lehúznak a pénzből, őket kellene valahogy kitaszítani a játékpiacról!