A Virgin Media azt mondta, hogy teljesen elképzelhetetlen, hogy jogi eljárást indítanak, vagy felfüggesztik a felhasználó internet-hozzáférését azon kampányuk során, ami az illegális fájlmegosztás ellen indult. Ennek a kampánynak a részeként közel 800 felhasználójuknak juttatott el figyelmeztetést, amiben felhívják az ügyfelek figyelmét, hogy ne használják a jogellenes fájlmegosztó hálózatokat (BitTorrent, LimeWire) jogvédett zenei számok cseréjére, és az internetszolgáltatás felfüggesztését is kilátásba helyezték.
A 800 felhasználót a BPI azonosította, egy szélesebb vizsgálat részeként, ami a interneten való zenei fájlok megosztását tárja fel. A cég szeretné, hogyha minden internetszolgáltató megszüntetné az olyan felhasználók számára a szolgáltatást, akik zenei állományokat cserélnek az IsoHunt és PirateBay féle oldalakon.
A levél, amit küldtek elég felhívó, és egyértelmű volt. A következő felirat szerepelt rajta: “Fontos. Ha nem olvasod el, könnyen megszűnhet az internetelérésed”
A Virgin most visszakozik, és bevallja, hogy hibát követtek el, csupán “tanító” jelleggel küldték ki a leveleket, és mindenkit arról biztosítanak, hogy nem fognak olyan lépéseket tenni, amivel fenyegetőztek.
A vállalat egyébként azzal védekezik, hogy azért is küldték ki a leveleket, hogy az ügyfelek tudjanak róla, hogy mire használják a sávjukat, és akár az is lehet, hogy valaki wifi segítségével illegálisan fér hozzá a hálózatukhoz.
Az ügyfelek azonban másképpen látják a dolgot.
A Virgin azért van, hogy nyújtsa azt a szolgáltatást, amiért én fizettem. Ha nem hagyja, hogy azt nézzem vagy töltsem, amit akarok, akkor egyszerűen átmegyek egy másik szolgáltatóhoz.
Más felhasználók is állítják, hogy ők bizony nem töltöttek le semmi illegális dolgot. Azt viszont el tudják képzelni, hogy valaki kívülről hozzáfért a wifi hálózatukhoz.
Egyesek szerint a kampány eleve halálra van ítélve.
A Virgin sok ügyfelet fog ezzel veszíteni, mivel az emberek nem szeretik, hogy ha azzal vádolják őket, hogy zenét lopnak, miközben a reggeli kávéjukat iszogatják.
Becsapva érzem magamat. Az a benyomásom, hogy én azért fizetek az internetszolgáltatómnak, hogy megvédje az internet-hozzáférésemet az olyan szervezetektől, mint amilyen a BPI.
A Virgin azonban másképpen látja ezeket a dolgokat:
Mi csupán megvédjük az ügyfeleinket azáltal, hogy tájékoztatjuk őket arról, hogy mire használják a hálózatot. Azt szeretnénk, hogy a felhasználók élvezzék a zenét biztonságosan, és rizikó nélkül, nem pedig illegális módon megosztani zenéket.
Kiadók, kormány, és a jövő
Mind a film, mind a zeneipar aggódik, hogy egyre nagyobb méreteket ölt az illegális fájlcsere az interneten.
Egy másik szervezettől származó adatok szerint az Egyesült Királyságban a 14-24 évesek 63%-a használ olyan hálózatokat, mint a BitTorrent fájlok cseréjére, és 42%-uk pedig hagyja más felhasználóknak hogy zenét töltsenek a gépükről.
A zenei ipar egyébként erősen lobbizik a kormánynál, hogy az internetszolgáltatók többet tegyenek azért, hogy megállítsák a fájlcserélőket.
A kormány most kijelölt egy időpontot (2009 tavasza), hogy mindkét oldallal leülnek tárgyalni, és ennek eredményeképpen egy új és hatásosabb jogrendszer szülessen meg.
A Virgin média volt az első olyan jelentős szolgáltató, aki együtt működött a BPI-vel. Bár korábban a BPI a Tiscali-val karöltve szintén küldött pár felhasználónak levelet.
(via bbc)
július 4, 2008 at 12:46 du.
ecceru, tudjam lehuzni legalisan az 1080p dual filmeket mondjuk 1000ft / film -ert es rogton nem fogok torrentezni
július 4, 2008 at 13:24 du.
“jogellenes fájlmegosztó hálózatokat (BitTorrent, LimeWire)”
A konyhakés nem jogellenes?
július 4, 2008 at 13:48 du.
Nekem is a Virgin a szolgáltatóm, 20/20-as vonal kb 6k forint havonta, viszont néha du 6-11-ig teljesen használhatatlan a vonal,annyira lassú,egész egyszerűen túlterhelt szar.Ha jól működött,akkor nagyon korrekt net volt.Aztán utána volt,hogy három hétre elvették a netet(!),mert egy napot csúsztam a befizetéssel időhiány miatt,majd amikor felhívtam őket reklamálni,hogy ugyan kapcsolják már vissza,mert használom tanuláshoz stb, akkor öt, azaz 5 különböző telefonszámra/helyre tereltek (természetesen saját költségből) majd a végén 15 fontom ment el a telefonálásra,net még mindig nem volt! Rá egy hétre kaptam vissza a vonalat,majd vissza is mondtam a f*szba,nekem nem kell ilyen szar.Ja és a hab a tortán: a virgin help centere indiában(!!!! fel tudod fogni??) van, illetve a kapcsolás indián keresztül megy végbe,néha indiait.néha britet kapcsolnak,senki nem tud semmit “ez nem az én hatásköröm” stb, totális káosz és csőd az egész.
július 4, 2008 at 13:51 du.
Micsoda óvodás módszer, ha megosztod a zenét, akkor állhatsz szépen be a sarokba. És még csak nem is bírósági döntéssel, hanem csak úgy hasraütéssel. Még pár év és kis kivégzőosztagok mennek házhoz, és helyben le is fejezik a fájlmegosztókat. Óriási erőkkel küzdenek, hogy visszajuttassák a társadalmat a sötét középkorba, hamargyorsan töltsön mindenki amennyit csak bír, mert már nem sokáig töltögethetünk békében.
A konyhakés is jogellenes, ha nálad van, utcán, nem szépen elcsomagolva táskában, és 8 centinél nagyobb pengéje van. Csak a jogvédő banda szeret elfeledkezdni a “ha ….” mondatrészekről. Az internet, a számítógép, és az elektromos áram is jogellenes, punktum. Nem is beszélve a magát embernek nevező humanoid fajról, az a legveszedelmesebb jogellenesség melegágya, irtsák ki mindent, azonnal!