A tavalyi évben a Game of Thrones – vagyis a Trónok harca – lett a legnépszerűbb sorozat a kalózok körében. A TorrentFreak összeállítása alapján a sorozat epizódjait több millióan töltötték le hétről hétre. David Petrarca szerint azonban ezek a nem hivatalos letöltések inkább használnak, mint hogy ártanának a sorozatnak. Véleménye szerint a show-nak szüksége van “kulturális nyüzsgésre”, amelyet részben a kalózok generálnak.
A sorozat iránt rendkívül nagy tehát az érdeklődés az online világ sötétebb területén is , de ez nemcsak azért van, mert annyira jól sikerült. Az HBO szeretne exkluzív forgalmazója maradni a sorozatnak, még a Netflix bőkezű ajánlatát is visszautasította. Ehhez még hozzájön az is, hogy területenként eltérő időben vetítik, így a türelmetlenebbek kénytelenek a BitTorrent felé fordulni, mint egyetlen megoldás. (Nálunk egyébként az amerikai premier után egy nappal már vetíti az HBO, de pl. Ausztráliában ennél többet kell várni a rajongóknak.)
A rendezőt viszont nem zavarják az illegális letöltések, sőt. elmélete szerint a “zaj”, amit kalózok a letöltéseikkel és érdeklődésükkel keltenek, egyfajta iránytű az embereknek, hogy végül az HBO-nál kössenek ki. Nem ez az egyetlen eset, hogy nem feltétlen rosszként tekintenek a kalóz letöltésekre. Korábban a Heroes, illetve a Lost társproducere, Jesse Alexander is úgy nyilatkozott, hogy a kalózok segítették nagyra nőni a sorozatot.
A Trónok harca legújabb, harmadik évada 2013. március 31-én kerül vetítésre.
március 3, 2013 at 0:14 de.
Sokan sokszor kimutatták már, hogy a torrent segítségével olyan tartalmak is eljutnak a szegényebb rétegekhez, ami csak a jobb módúak kiváltsága lenne. Avagy Prémium TV csatornák műsorai borsos előfizetések nélkül. Ennek közvetlen befolyása a sorozat hírhedtsége, meg talán az is, hogy az összes ismerősöm megvásárolta a Trónok Harca könyveket. Mindenki nyert. Jó lenne ezt már a kiadóknak is belátni.
március 4, 2013 at 20:39 du.
Persze ez lenne a lényeg amit “nevenincs” írt. Úgy kellene a tartalmakat szállítani, hogy kapósak legyenek. Játékiparban is, ha olyan cuccokat adnak ami pl kedvet ébreszt, hogy valamit fizikailag is birtokoljunk akkor nyert a kiadó. Lassan mindent a neten lehet elérni, és sajnos azon kor felé gyaloglunk, ahol kényelmesen a géptől távol tartunk mindent. Az E-könyvek is fejlődnek lassan, hangoskönyvek és rádiójátékok. Ez mind szép és jó de szerintem ha birtoklunk valamit, azt tegyük fizikailag is. Ezt azzal el lehetne érni, hogy olyan tartalmat tegyenek elérhetővé, ami késztet. Nem a limitált méregdrága dolgokra gondolok. A trónok harca könyvek sem limitáltak, és a sorozatot remekül kiegészítik, anélkül, hogy a zsíroskenyérre valót elvenné.