A bitHUmen után nem lenne illendő sokáig váratni a másik nagy öreget, hát íme, lássuk 2008-as összesítésünk másik első helyezettjét.
Négy évével szintén matuzsálemnek számít a magyar trackerek közt az nCore. A nevet ne keressük a korabeli hírekben, egészen 2007. nyaráig Endless-Skyline néven futott az oldal (ami két oldal összeolvadásával keletkezett, de ebbe nem merülnék most bele, nem vagyok történész), akkor cserélte le poros zekéjét egy új, elegáns-unalmas, szürke csíkos öltönyre (amit a cikk írásának pillanatában még egy ottfelejtett karácsonyi jelmez takart). Ebben a rövidke másfél évben is bőségesen szerepeltek hasábjainkon, állandó szerverproblémáikkal, és a nyereményjátékos szappanoperával, de ma nem a múltat boncoljuk, hanem lássuk inkább a jelent.
Ha lebontjuk a zöld-piros karácsonyfát, alatta nyers, szürke acél fogad. Bár vannak választható skinek, ezek a karácsonyi kivételével mind egyenszürkék, nem kimondottan változatos. Odafent az égben egy szép nagy flash logó, kevéske izgő-mozgó elemmel, és egy ajándék hétzenés kvarcórával. Álló logót kedvelők ezt a beállításoknál kikapcsolhatják. Alatta menü és státuszsor, a kevésbé hangsúlyos funkciókat túlzsúfolás helyett ikonok képviselik, így minden fontos menüelem kényelmesen elfér. Alatta egy kinyíló kereső, aminek különös tulajdonsága, hogy a nyitó gomb magában feleakkora helyet foglal el, mintha eleve ki lenne nyitva a kereső. Ennyi spórolásért már nem biztos, hogy érdemes extra kattogatásra kényszeríteni a felhasználót. Alatta reklám, nem kevés: egy PC bolt, és két elhízott banner. Duplán bosszantó, hogy a bolthoz már a Greasemonkey-t is be kell vetni, nem elég az Adblock. Ha ezeket átlapoztuk, jön a fő attrakció, a torrentlista.
Mivel nem kizárólag kinevezett feltöltők tölthetnek fel, itt bizony sok mindennel találkozhatunk, amivel más, “csak scene” trackereken nem. Cserébe ezért el kell fogadnunk az esetlegesen alacsonyabb letöltési sebességet, és néhány esetben alacsonyabb minőséget, hiszen a feltöltött anyagokkal szemben támasztott minőségi követelmények alacsonyak, általában egy leírás és 3 kép megléte mellett bármit fel lehet tölteni. Sajnos ezekbe a leírásokba a lelkes önjelölt feltöltők legtöbbször a lényeges információk megadása helyett egyszerűen beleömlesztik a MediaInfo program kimenetét, ami például egy DVD esetében oldalakon keresztül ismétlődő, és teljesen felesleges átlapozni valót jelent. Természetesen a házi készítmények mellett ugyanúgy megtalálhatók a scene release-ek is, ezek feltöltői a leírást és képek keresgélését kiválthatják eredeti NFO és Sample meglétével. A torrentekhez tartozik (alap adataikon kívül) egy rövid infobar, amiben a filmek borítója, címe, IMDB linkje szerepel, illetve a pretime is itt látható, ha van. Az infobar ritkán van teljesen kitöltve, valószínűleg a feltöltő szorgalmára van bízva, hogy milyen adatokat ad meg. Érdekes, hogy a nagy mennyiségű torrent mellett itt a leghosszabb a tilalmak listája is, persze a szigorra a rengeteg feltöltés kezelhetősége miatt szükség is van, jelenleg 30000-nél több torrent van az oldalon, és kb. 5 percenként kerülnek fel újak.
Akadnak ingyen torrentek is, általában DVD filmek, vagy nagyobb méretű torrentek tölthetők arányrombolás nélkül. Ennek vannak jó és rossz oldalai is, az biztos, hogy a letöltési kedvet, és az oldal aktivitását egyértelműen növeli, és nagyban hozzájárul az oldal sikeréhez. Amíg nincs mindenhol fillérekért 30/30 Mbites internet a falban, és egy 8 Mbites ADSL kapcsolat feltöltési sebessége maximum 512 kbit/s, addig az ingyentorrentnek mindenképp van létjogosultsága. Hogy mennyiben rombolja az ingyenesség a visszatöltési kedvet, azt nehezebb ennyire egyértelműen kijelenteni, de valószínűleg itt nem okoz nagy gondot, egyetlen kötelező seedelésre vonatkozó szabályt sem sikerült találni, egyedül az összesített arányt kell 0,5 fölött tartani a felhasználó státuszunk megtartásához, ami ilyen feltételekkel egyáltalán nem nehéz. Ezen felül még szerzett pontjainkat (mert aktivitást ösztönző pontrendszer itt is van) is beválthatjuk némi ingyen töltögetésre: megvásárolhatjuk magunknak egy szimpatikus torrent ingyenességét. Ugyanezekből a pontokból “vásárolhatunk” meghívót is, amikor éppen nincs zárva a meghívás, ami most már elég hosszú ideje szünetel, mert a vezetőség megunta a sorozatos meghívó adás-vételt.
Az nCore újfajta megjelenése 2007-ben nagy áttörésnek számított a magyar oldalak körében, megjelenése idején is sok panasz érkezett, hogy gyengébb gépekkel nem az igazi a felhasználói élmény, a felhasznált javascript könyvtárak és rengeteg vizuális elem miatt még most, 2009-ben is gondot okozhat egyeseknek az oldal böngészése, ha gépük nem egy erőmű. Ilyen újítás volt például, hogy a torrent címére kattintva nem navigálunk, hanem ott helyben nyílik ki az adatlap, ez bizony már tiszta 21. század. Értelme szerintem nem sok van, de nagyon menő. A kinyíló lapon nagyjából mindent megtalálunk, amit a torrent teljes adatlapján, igazából nem teljesen értem, hogy miért van külön szükség mindkettőre.
Új szavazásokra és bejövő üzenetekre is egy ablak figyelmeztet minket a TBdevnél megszokott rikító vörös csík helyett. Ez kicsit idegesítő, de nagyon hatékony: a főoldali szavazásokon a részvétel általában 80-90 százalékos, ilyet nem sok helyen látni. Ez azt is mutatja, hogy a felhasználók jelentős része valóban használja is az oldalt, nem csak féltve őrzött ereklyeként dédelgeti.
A szavazások koronázatlan királya |
Mindezek után alul találunk még 2 kis bannert, ezek gyakorlott szemnek szinte már fel sem tűnnek. Összességében 4 reklámcsík és a bolt kerete nem mondható kevésnek, elütő színükkel az oldal harmóniáját is lerombolják, ráadásul némelyik még mozog is, ami felettébb idegesítő. Reklám nem minden oldalon van, de sajnos a leggyakrabban használtakon – torrentlista, részletes adatlap – ott vannak. Egyéb bevételi forrásként jelenleg PayPal támogatás szerepel, az emelt díjas SMS lekerült az oldalról, emellett akár egy névre szóló pólóval is meglephetjük magunkat.
77 ezer felhasználóval osztozunk az oldalon, ekkora csordát kezelni nem könnyű feladat. A fórumon (amiben nekem nem sikerült megtalálni a keresőt, ez valamekkora hátrányt jelent) és IRC-n kívül még egy külön Helpdesk felület is helyet kapott, ahol tapasztalt segítők rángatják ki a kátyúból a le- vagy feltöltéssel elakadt társaikat. Ők nem kisebb feladatra vállalkoznak, mint hogy kellő mennyiségű nyugtatóval felszerelkezve akár a 12 éves szőke Dzseniferkét is megtanítsák uTorrenttel feltölteni, igazi hősök! Ennyi taghoz szigorú rangrendszer is jár, az újoncok első két hete az önfeledt töltögetés helyett inkább az ismerkedés és beilleszkedés jegyében telik, addig nem lehet feltölteni, és az egyszerre futtatható torrentek száma is erősen limitált, valamennyire ez is hozzájárul ahhoz, hogy kevesebb “szemét” kerüljön fel, viszont kellemetlen lehet azoknak, akik már kellő tapasztalatot szereztek más oldalakon.
Elég sok a szerveres feltöltő, és a máshova felkerült torrentek bizony hamar itt kötnek ki, és általában rögtön jó sebességgel tölthetők is, ebben a tekintetben egyáltalán nem kell szégyenkeznie, ezek mellett a sok felhasználó rengeteg eredeti anyaggal színesíti a kínálatot, visszatölteni és jó arányt tartani pedig a rengeteg aktív felhasználó, és az ingyenes torrentek miatt, illetve a saját feltöltés lehetősége miatt is, általában elég könnyű.
Értékelés:
- Reklámok: 2 (tele reklámmal: 1, reklámmentes 5)
- Design: 4 (borzalmas az 1, legszebb az 5)
- Használhatóság: 3 (1 a nagy és lassú oldal, 5 pedig a gyors, könnyen navigálható)
- Átláthatóság: 4 (1, tele felesleges színekkel és grafikával, 5 a letisztult, egyszerű)
Amikor éppen működik az oldal, akkor a torrentek sebességére és mennyiségére nem lehet panasz, bár néha szükség van egy jó adag fejlett minőségérzékre, de nem olyan nagy baj az, ha van miből válogatni. Sajnos itt is sok a dupla feltöltés, azaz ugyanaz a film 5-6-8 verzióban, ami nem jó dolog, de ennek megoldására egy oldal keretein jóval túlmutató összefogásra lenne szükség, amire látszólag a magyar “scene” romjai már nem képesek. A modern kinézet pedig vagy bejön az embernek, vagy nem, a különbségeket nem különösen nehéz megszokni ha valaki aktívan használja, és utána már ugyanolyan könnyen kezelhető, mint bármelyik TBdeves oldal.
A manapság divatossá vált bH-nCore szájpárbajt pedig inkább vallási kérdésnek érzem, mint gyakorlati tapasztalatok alapján hozott racionális döntésnek. Mindenki görcsösen próbálja a két oldalt mondvacsinált álobjektív szempontok szerint összehasonlítgatni, persze úgy, hogy a neki tetsző eredményt kapja, de ez teljesen felesleges. Hasonlatot írni nem szeretnék, mert még valaki magára veszi, de a koruk és a méretük kivételével szinte semmi közös vonást nem lehet felfedezni, és ez így van jól. Véleményem szerint egy torrentezőnek mindkét oldalon érdemes jelen lenni (ha éppen be tud kerülni), mert szépen kiegészítik egymást, nem pedig habzó szájjal fröcsögni a másikra, hogy ki a nagyobb aljadék.
(Továbbra is kérnénk mindenkit (még samsungot is!), hogy személyeskedést, alaptalan vádaskodást, nem a témába vágó kommenteket, és a meghívó kunyerálást mellőzzék, és kulturáltan próbálják ismertetni a véleményüket, köszönjük szépen.)
február 5, 2009 at 17:45 du.
Mit szóltok hozzá, hogy az nCore megjelent a PC World nevezetű magazinban ?
Képek:
http://adamoponthu.hu/e107_plugins/autogallery/autogallery.php?show=z.JPG
http://adamoponthu.hu/e107_plugins/autogallery/autogallery.php?show=zz.JPG
http://adamoponthu.hu/e107_plugins/autogallery/autogallery.php?show=zzz.JPG
február 5, 2009 at 18:12 du.
A retro skin-t tényleg jó lenne élesben használhatóvá tenni.
február 5, 2009 at 18:26 du.
A Web 2.0 fele haladva a vissza gomb kezd egyre hasznalhatatlanabba valni, eppen igy a linkeles is. Ebben az adott esetben meglehet, hogy jobb lett volna a GET. De en tudom, azert POST mert mas celok voltak a hatterben a megvalositas soran, ami nem lett teljesen vegig vive.
Velemenyem szerint az oldal funkcionalis mukodese nincs alaposan atgondolva es ezert a felhasznalok a vissza gombot (kenyszeruen) beepitettek a mindennapi hasznalatba. Ez pedig nem megengedheto egy Web 2.0-es fele kacsintgato oldal szamara. Az idealis az lenne, ha a felhasznalo meg csak nem is gondolna a vissza gombra mert mindig “elore” haladhatna a hasznalat soran.
Ide jonek a sokak altal utalt javascript-es ajax-os megoldasok is. Ezeket megfeleloen hasznalva nem lesz a felhasznalonak szuksege a vissza gombra, sokkal hasznalhatobb lehet az oldal toluk. A problema ott van, hogy ez teljesen mas oldal es mukodesi szerkezetet igenyel aminek a korrekt megtervezesehez es kivitelezesehez egyelore nem nagyon ertunk (tisztelet a kivetelnek).
február 5, 2009 at 19:00 du.
“. Az idealis az lenne, ha a felhasznalo meg csak nem is gondolna a vissza gombra mert mindig “elore” haladhatna a hasznalat soran.”
Az ideális az lenne, ha a felhasználót tartanák szem előtt, nem azt, hogy ők mit akarnak. Ha a felhasználónak kell a vissza gomb, akkor kell.
Web 2.0 meg remélem, nem ez a cinemastore-os, agyondizájnolt szar lesz, ahol nem lehet “vissza” lépni, nem lehet linkről új oldalt nyitni a háttérbe (javascript sz*r miatt) , és tényleg , csak előre lehet haladni, 0, ismétlem, ZÉRÓ használhatósággal :S
február 5, 2009 at 19:01 du.
rotfl web2.0-ban nincs vissza gomb? Akkor a firefox 4.0-ban is leveszik? 😀
február 5, 2009 at 19:07 du.
anarchoid
“Ncore-t azota kerulom, hogy egyszer kerestem egy filmet, felcsillant a szemem hogy naluk megvan , lejott a film es allam lepadlozott, NEM VICCELEK VAGY TULZOK ugyanis BELYEGMERETU hibrid felbontasu volt a film es amit elsore gyanus 2.5gigasnak neztem az csak 250megas volt”
Azért ne az nCore legyen már a hibás, mert te tájékozódás nélkül letöltöttél egy telefonra szánt videót 🙂
február 5, 2009 at 19:27 du.
A retro skin-t már lassan 2 éve elkészítettem. Azóta se sikerült programozásilag elkészíteni. Örülök a sok negatív kritikának mindig tanúl belőle az ember. Izlések és pofonok….
február 5, 2009 at 20:07 du.
Neked nem sikerült leprogramozni vagy más vacakol vele? Sürgesd meg őket!! 🙂
február 5, 2009 at 20:49 du.
t-x,
Nem latok ellentetet az en mondatom es a tied kozott. Ha egy olyan oldalt bongesznel, ahol nem kellene hasznalnod a vissza gombot a mindennapi hasznalatahoz – ergo nem is gondolnal ra, akkor nem eppen a Felhasznalot tartanak szemelott? (persze ha neked a vissza gomb nyomogatas a kejvagyad hat akkor masrol beszelunk) A Felhasznalonak nem KELL a vissza gomb, tobbnyire szuksege van ra.
február 5, 2009 at 21:02 du.
expander: milyen negativ kritikak? nekem szvsz tetszik.
február 5, 2009 at 21:13 du.
enti: legtöbbször kell a gomb, mert egyszerűen bénán van megcsinálva, nem tudom “kikerülni”. Az ennél is bosszantóbb dolog a javascriptek nyavajgása, sokszor netezek úgy, hogy átnézek egy nagy listát, aztán x,z,k,l,m tételeket jobb klikk / hátérfül, de nem, mert sikít, hogy az neki nem jó (torrenteknél jellegüknél fogva főleg). Szerencsére ritka az ilyen hely, mondjuk kormányzati lapnál is láttam már (pffFF) Technikailag gondolom nem lenne baj egyikkel sem, más kérdés, mennyire foglakoznak vele.
Ha cinemán például normálisabban lehetne “manőverezni”, akkor talán használni is lehetne.
február 5, 2009 at 21:38 du.
Az a retro kib*** jo lett…
Nem tudja valaki mikor aktiválják?
február 5, 2009 at 22:11 du.
valaki: http://asva.info/boncasztal-vol-10-ncore-2009-02-04.html/comment-page-3#comment-66905
február 6, 2009 at 12:45 du.
Grafika és a programozás két különböző asztal. A programozást nem sikerült még elkészíteni a programozó gárdának. Tehát nem én programozom csak rajzoltam 🙂
február 6, 2009 at 12:53 du.
A szó amit kerestek, “(site) builder”. Az ő munkája van a kész grafika és a kész weboldal között, ő huzza rá (ideális esetben) a programozók által megírt vázra a desingt.
február 6, 2009 at 13:12 du.
Semmi bajom az nCore-ral, csak a néhány tiltást nem igazán értek, pl. Ismerős Arcok, Fanka…
Miért baj, ha valakinek értelmes mondandója van, és nem egy antifitnessbunyóspityucaramelibolyka… sorolhatnám.
Azt meg már tényleg csak nagyon zárójelesen, hogy az IA volt vendégzenekar a Fábryban, A költők és kígyóbűvölőkkel (aki nem ismeri hallgassa meg, mindezt az RLT egyik legnézettebb műsorában), egy torrent oldalon meg tiltott….
február 6, 2009 at 13:46 du.
“a főoldali szavazásokon a részvétel általában 80-90 százalékos, ilyet nem sok helyen látni. ”
Én pont ezt nem szeretem az nCore-ban (amúgy minden ok), hogy mindenképpen az arcomba kell tolni, h “új szavazás van az oldalon”, addig amíg rá nem kattintok. Nem akarok mindenképpen vulgáris lenni, de “ki nem szarja le?”. Nem azért, mintha semmiképpen sem érdekelne, de hagy döntsem már el, hogy mikor akarok ezzel foglalkozni és ne akadályozzon az oldal böngészésében.
Így jóhogy 80-90 százalékos a szavazáson való részvétel, mivel mondhatni a user rá van kényszerítve, hogy szavazzon…
február 6, 2009 at 14:25 du.
szerintem nem azért vannak tiltva mint amire te gondolsz
hanem azért mert így is kapnak egy kis támogatást hogy mivel nem tudják letölteni inkább megveszik az emberek
legalábbis szerintem
február 6, 2009 at 15:48 du.
Kutyával egyet értek, valaki vagy egyenesen az adminok elmagyarázhatnák miért van pl tiltva fanka ill. kárpátia vagy akár uri geller leleplezése 😀 nyomatékosan kérem, hogy mondja meg vki kösszke 😀
február 6, 2009 at 16:20 du.
Frosty
Akkor Balázs Pali és a többiek miért nincsenek tiltva?
És nem hinném, hogy a boltokban ilyen nemzeti zenekarok lemezeit árulnák.
Szerintem nyugodtan lehetne terjeszteni megismertetni a világgal a zenéjüket, úgyis akinek tetszik az elfog menni a koncertjükre.
Ncore
február 6, 2009 at 16:47 du.
Ha Balázs Pali tiltva lesz én megölöm magam. 😀
február 6, 2009 at 16:51 du.
+1
nekik mi abban a biznisz, hogy az userek “elmennek es megveszik” ezen eloadok albumait? szvsz semmi, raadasul az userek masik oldalrol fogjak letolteni. nem a staff dolga eldonteni, hogy ki milyen zenet hallgat.
“szerintem nem azért vannak tiltva mint amire te gondolsz” – nem a f*szt nem, az osszes olyan zene tiltva van amirol az a kozfelfogas h “rasszista”, vagy politikai tartalmu. es mivan ha valaki azt hallgat? kozuk? de azert csomo mosogepfrekvencia pedig freetorrent amiket teljesen veletlenul a staff par tagja is szeret.
es ha mar azert tiltottak ezen anyagok mert “elrontjak” szegeny embertarsainkat es gonosz gondolatokat ebresztenek bennuk, akkor az mennyire bomlaszto az amikor a 13eves pistike es julika szedi a b*zi-, es simelpornot, mert az nincs kitiltva. hja hogy ez az uj kozfelfogas?
február 6, 2009 at 16:53 du.
igen vipet hidd csak el, hogy így van
elég ha mi tudjuk, hogy miét is van tiltva 1-1 tartalom
február 6, 2009 at 16:59 du.
mellesleg mielott az jonne, en nem hallgatok olyan zeneket, csupan f*szsagnak tartom a tiltast.
február 6, 2009 at 17:01 du.
Annyi eszetek nincs hogy egy adott dolog azert van tiltva mert a mu szerzoje felkereste oket? Istenem hogy mindenben csak a rosszat latjatok es mindig csak osszeeskuves meg stb..
🙁
február 6, 2009 at 17:04 du.
A tiltasok nagyon sokszor nem a tartalomnak szolnak. Szamos esetben keresnek meg minket eloadomuveszek, ujsagszerkesztok, irok, akik a muveiket megtalaljak a feltoltott torrentek kozott, es jelzik, hogy annak megosztasara ok nem adtak engedelyt. Ezeket termeszetesen azonnal eltavolitjuk, es tiltolistara kerulnek. A tiltott anyagok 60-70%-a ilyen esetbol szarmazik.
Meg kell jegyezni zarojelben, hogy altalaban az ilyen esetet jelzok abszolute teljesen normalis hangnemet nek meg, egyaltalan nem hozongenek, amiert is le a kalappal elottuk.
A “radikalis” zenek, iromanyok, filmek pedig igen, tiltolistasak, barmennyire is nem tetszik nehany embernek. Mert ugye pl a “mosogepfrekvencia” vagy a “simelporno” mikor sert meg emberi mivoltodban, vagy mikor hoz elo olyan fajdalmas dolgokat amik esetleg veled vagy a csaladoddal estek meg? Fuggetlenul attol, hogy egyes emberek mit ereznek, milyen nezeteket vallanak, ezek tilosak. Megvannak azok a trackerek, ahonnan kizarolag ilyesmit lehet letolteni, lehet oda jarni ilyen dolgokert. Ez az oldal egy torrentoldal, meghozza olyan, ami mindenkinek szol (nemtol, fajtol, politikai hovatartozastol fuggetlenul), a staff feladata pedig itt igenis az, hogy ezt az allapotot fenntartsa es szurje azokat a tartalmakat, amik ennek nem felelnek meg.
február 6, 2009 at 17:10 du.
fankadeli pl személyesen tiltja, hogy ne kerüljön fel.
február 6, 2009 at 17:39 du.
fankadeli tipikus olyan zenesz aki csak a penzert csinalja.
am brain: az ne toltse le.
február 6, 2009 at 18:44 du.
Mielőtt mégtöbben félreértik… a grafikont az előző egyik programozónk készítette…szórakozásból… nem feltörték az oldalt..
február 6, 2009 at 18:50 du.
Ahhoz képest eléggé reális képest fest a staff értelmi szintjéről.
február 6, 2009 at 19:10 du.
Ezt úgy állítod, hogy nem is beszéltél nagyrészükkel. Ez is fest egy fajta képet az értelmi szintről.
De ebbe most nem mennék bele, nem személyeskedni jöttem.
február 6, 2009 at 19:24 du.
Minden tiszteletem az ncore staffé de az vicc, hogy egy TORRENT OLDALON(!!!) ha valaki szól, hogy vegyék le akkor megy tiltólistára, ahol pont az a lényeg, hogy nem a szerző sírás-rívása számít, hanem a userek kiszolgálása?!?! 😀 hát ennél azért komolyabb indokot reméltem mert ez röhej 😀 akkor ha a FOX channel ír egy emailt, hogy lécci vegyétek le a szökést amit sok ezrek töltenek le akkor azis megy tiltóra? 😀
február 6, 2009 at 20:10 du.
Azért remélem érted, hogy leginkább magyar cuccok vannak tiltva. A kis magyar kiadók, előadók, stb. szerintem más téma mint a nagy külföldi multicégek. Szerintem. Egyrészt jobb a békesség: magyar földön ha valaki bepipul kis ország révén könnyen megtalálni a másikat. Másrészt ha máshogy nem, és mást nem, de ezt egy kicsit tudjuk így “támogatni”. Ha valaki nagyon le akarja tölteni, úgyis le fogja valahonnan. Röhej vagy nem, ez van, ezzel a jogunkkal élünk, hogy azt korlátozunk feltöltésre amit akarunk.
február 6, 2009 at 20:32 du.
Rendben igazad van, nekem tulajdonkeppen csak pont az ilyen magyarázatok hiányoznak mert folyton csak azt látom ha tiltott anyag de azt nem hogy miért. Most hogy le van irva hogy mi miért van tiltva korrektnek tartom és megértem csak ehhez nehéz eljutni. 🙂
nCore FTW!
február 6, 2009 at 22:18 du.
Egyvalamit hozzátennék, ha nem scene eredeti release-t tesz fel a user, akkor az infót nem ő írja hozzá hanem az ncore tech info nevű program amit le kell töltened és az se árt, ha .net framework 2.0-ád vagy újabb van( az is letölthető, ha te fel akarsz tölteni. Az nCore Tech Info fájl nélkül nem engedi a feltöltést. Tudom, mert már én is tettem fel.
És amit ti láttok az oldalon film infókat azt a tech infó fájlból teszi be automatikusan az oldal (tudom, mert én is tapasztaltam)
És ha valaki eredeti release- ként akar feltenni vmit ami nem az a staff nem fogadja el.
nCore tech infó használatának lépései:
http://kepfeltoltes.hu/090206/Untitled-TrueColor-03_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/090206/1065711769Untitled-TrueColor-04_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/090206/Untitled-TrueColor-05_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/090206/34960292Untitled-TrueColor-06_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/090206/Untitled-TrueColor-07_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/090206/Untitled-TrueColor-08_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/090206/1117849815Untitled-TrueColor-11_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Pl. Ez is nCore Tech infó adat:
[General] Format: AVI
[General] File size: 356 MiB
[General] PlayTime: 45mn 46s
[General] Bit rate: 1081 Kbps
[Video] Codec: DivX 5
[Video] PlayTime: 45mn 46s
[Video] Bit rate: 940 Kbps
[Video] Width: 512 pixels
[Video] Height: 320 pixels
[Video] Frame rate: 25.000 fps
[Audio] Codec: MPEG-1 Audio layer 3
[Audio] PlayTime: 45mn 46s
[Audio] Bit rate: 128 Kbps
[Audio] Sampling rate: 48 KHz
Csak a tisztánlátás végett
február 6, 2009 at 22:23 du.
És ha tiltják a cuccot? Kit érdekel? Megtehetik, az ő oldaluk azt csinálnak vele amit akarnak.
Ez megint csak kötözködés hogy miért van ez meg az, ha nem tetszik a rendszer van kismillió másik oldal is ahova beregelsz és lekapod ami itt tiltott.
február 6, 2009 at 22:31 du.
# Talán 2009. február 05. 02:41 :
Igen sok a nCoron a noname f*s ez még egy hátrány, de kikerülni könnyebb, én általában, figyelmeztetem a feltöltőket, hogy máskor hanyagolják, hogy kicsomagolják a Cined** rilizt és máris töltik fel…
Sok rajta a low user, de szem a staff tehet róla, hogy nem rendezi ezt az ügyet, vagyis vagy s*ggek, vagy nem érdekli őket. Nah melyik az igaz?!
Cined….-ék eleve a fő oldalrí, a bH-ra is kicsomagolva teszik fel. Olvasd el az NFO-T. Ott iírják, hogy ők direkt nem tömörítenek, mert nem torrentre hanem warezre csinálják a release-t és mégis hol van fet először 😀 Hát bH-n. És mi az, ha nem torrentoldal?????
Na mindegy, a lényeg az ők nem csomagolják be .rar meg .r00 vagy .part01 vagy bármi más tömörített formába.
február 6, 2009 at 22:56 du.
@brain: ok, ha az előadó kéri, az érthető, de ezt miért nem lehet jelezni a listában. Nem hiszem, hogy olyan nehéz lenne odabiggyeszteni, hogy “az alábbi anyagok az előadó kérésére nem kerülhetnek fel az oldalra”.
“A “radikalis” zenek, iromanyok, filmek pedig igen, tiltolistasak, barmennyire is nem tetszik nehany embernek. Mert ugye pl a “mosogepfrekvencia” vagy a “simelporno” mikor sert meg emberi mivoltodban, vagy mikor hoz elo olyan fajdalmas dolgokat amik esetleg veled vagy a csaladoddal estek meg? Fuggetlenul attol, hogy egyes emberek mit ereznek, milyen nezeteket vallanak, ezek tilosak. … Ez az oldal egy torrentoldal, meghozza olyan, ami mindenkinek szol (nemtol, fajtol, politikai hovatartozastol fuggetlenul), a staff feladata pedig itt igenis az, hogy ezt az allapotot fenntartsa es szurje azokat a tartalmakat, amik ennek nem felelnek meg.”
Na ez a rész viszont nagyon rozoga lábakon áll… mert ugye nem tudhatod, hogy a “mosogépfrekvencia” vagy a “símélpornó” kit miben sért meg vagy elevenít fel fájdalmas dolgokat, ha már az előtte említett “radikális” dolgokat ebben a kategóriába soroljátok. És ha már azt mondod, hogy mindenkinek szól nemtől, fajtól, etc. függetlenül, akkor máris ellentmondasz, önmagadnak. Nem mellesleg pl. a “símélpornónak” is megvannak a maga fellelhető helyei, aki ilyesmire izgul onnan is le tudja tölteni (csak kiragadott példa, elnézést, ha valakit sért;) )
Persze mindenkinek nem lehet megfelelni, nem is tudtok soha. Csak néha nem árt egy bővebb magyarázat a miértről, hogy könnyebben emészthető legyen a dolog.
Egyébként meg mindenki hallgasson Ismerős Arcokat 😀
február 7, 2009 at 0:06 de.
@Gerilland végülis mindennel egyetértek csak azzal nem amit írtál 🙂
1. Staff tehet róla, hogy idézem “low userek” (nemtom pontosan mit takar, de gyanítom kezdőt, vagy nem teljesen hozzáértőt) vannak az oldalon. Bizonyos értelemben igen, mi tehetünk róla, de: ezt hogy is kéne rendezni? Illetve inkább a kérdésem rendezni kellene-e? Azért mert nem hozzáértők ne is használhassák? Ez eléggé meggondolatlan hozzáállás.
A másik: sokminden nem stimmel számomra. pl. nem torrentre hanem warezre… és ezért nem tömörítik. Na most a torrent is egyfajta warez. Másrészt ha a warez szó alatt ftp-t értesz (vagy ne adj Isten smswebet bár az a legalja mindennek), akkor képzavarban szenvedsz, ugyanis direkt ott lényeges a fileok darabolása. Nem írom le miért, elég egyértelmű. A torrentkliensek viszont saját tördeléssel dolgoznak, nincs szükség elődarabolásra.
Tehát akkor, hogy is értetted? 🙂
február 7, 2009 at 0:49 de.
@wnctr, te tudod, hogy mi az a warez, bakker?! “Na most a torrent is egyfajta warez” – Hol te szerencsétlen nyomorult, hol, wazze? Ez olyan kijelentés volt, mintha az msn-re vagy a total commanderre írnád azt, hogy warez, mert lehet rajta fájlátvitelt csinálni. Komolyan mondom, már letagadom lassan, hogy Magyarországon élek, ennyire csököttagyú emberek vannak itt a fórumon is, ezt nem hiszem el, komolyan mondom…
február 7, 2009 at 1:10 de.
Chamea: Sztem meg se szólalj ha csak olyant tudsz írni amiben semmi érdemleges nincs csak a másik osztása, meg a fejed verése a falba nyílvánosan!
Főleg ha nem vagy teljesen képben!
február 7, 2009 at 1:21 de.
Chamea:
TE folyamatosan csak nyomod a hulyesegedet az osszes topicban, igazabol szerintem az ilyen butyuta hsz-eid miatt mar erik a ban, szerencsed hogy nem vagyok op, mar reg nem irhatnal..
Szerinted akkor a torrent mi ha nem warez? Bar te honnan is tudnad, ugyanis te nemszoktal tolteni, mint mar kiderult mas topicbol.. Gaz hogy magyarorszagon ennyire buta emberek is vannak.
február 7, 2009 at 1:44 de.
@Chamea azt hiszem én nem ezt a hangnemet használtam, de úgy látszik nem vagyunk egy szövegkörnyezetben. Kívánok neked sok sikert a warezolásban, akármit is jelentsen ez számodra.
Szánalmas személyeskedős anyázásban nem veszek részt.
/me sets mode Chamea -w +r
február 7, 2009 at 1:55 de.
Csak kiegészítésként:
“Warez” refers primarily to copyrighted works traded in violation of copyright law. The term generally refers to illegal releases by organized groups, as opposed to peer-to-peer file sharing between friends or large groups of people with similar interest using a darknet. It usually does not refer to commercial for-profit software counterfeiting. This term was initially coined by members of the various computer underground circles, but has since become commonplace among Internet users and the mass media.
Forrás: Wikipedia online enciklopédia
http://en.wikipedia.org/wiki/Warez
február 7, 2009 at 1:56 de.
Értékelés:
* Reklámok: 2 (tele reklámmal: 1, reklámmentes 5) esetleg 4
február 7, 2009 at 1:59 de.
én sehogy csak idéztem a cined…. nfo-kból, őket kell megkérdezni.
Idézet egy nfo-ból:
” Nem tamogatunk mas trackereket sem publikus kereso
ldalakat. Ha a munkainkat a kedvenc keresoddel
talaltad meg, vagy masik torrentoldalon szamolj azzal,
hogy nagy esellyel kamu, virusos, jelszoval vedett rarokat
talalsz, esetleg meg fizetned is kell erte! Ha az eredeti
CiNEDUB munkakra vagy kivancsi akkor az alabbi oldalt
keresd: ***HU***
Minden, nem errol az oldalrol szarmazo munka KAMU!
Mi nem csomagolunk, mi warezre készítünk és nem torrentre.”
Ui.: vajon milyen **HU*** az alábbi oldal, amit írnak? Na milyen, hát bit tehát bH az eredeti hely, ahova először felkerül a cucc és ott meg lehet kérdezni, hogy miért nem csomagolják a release-eiket? mert nem teszik, nem egy haverom onnan töltött le nekem cinedub filmet, ami már ki volt csomagolva.
+ még az is közbeszól, hogy a kb 40 cined.. releaseből kb. 38 csak az avi-t, nfo-t és a sample-t tartalmazza,- a maradék kb 2 pedig a kezdeti releasek, tehát régebbiek, ezért lehetnek darabolva, mert lehet úgy kezdték, de nem érezték hasznát a további használatnak- pedig a feltöltőknek semmi közük egymáshoz legtöbbször. Tehát ez még véletlen sem lehet, hogy 40-ből 40 ember nem rarolva, hanem kicsomagolva teszi fel.
De mindegy is, az igazi lényeges választ csak a releaser csapat adhatja meg.
február 7, 2009 at 2:05 de.
Kedves wnctr!
Fentebb olvastam, hogy azért tiltjátok egy-két előadó albumait mert ők megkértek rá.
Ez eddig rendben is van.
Kérdésem az , ha egy rlz csapat keresne meg benneteket, hogy az ő általuk készített rlz-eket ne engedélyezzétek az oldalon, akkor az ők kérésüket is teljesítenétek?
Vagy a akkor kerüljön ki minden elvet valljátok?
február 7, 2009 at 2:07 de.
+ még az is közbeszól, hogy a kb 40 cined.. releaseből kb. 38 csak az avi-t, nfo-t és a sample-t ………
résztől már az nC…ra gondoltam.
február 7, 2009 at 2:18 de.
Release csapat elviekben nonprofit. Na most innentől nem keletkezik káruk (bár ez a kár is elég tág fogalom), ha kikerül egy torrentoldalra. Kirakták ftpre, innentől valószínűleg nem belső használatra szánták… Ilyen jellegű tiltás kb lehetetlen, ugyanis ha egyet tiltanánk, az összes magát scene-nek valló (és ugye mint scene team az a sikk, hogy csakis payftp, die p2p) követelné hogy kerüljön tiltólistára. Szerintem nem túlzok azzal a kijelentéssel hogy nCoreon kb 30%al (ennyire tippelem a hasonló scene tartalmat) csökkenne a torrentek száma. Nem beszélve bH-ról, ami viszont teljesen scene oldal… le lehet vonni a következtetést. Ez az én véleményem, lehet követ dobálni.
február 7, 2009 at 2:22 de.
@kató néni, gondolom egyértelmű tény, hogy amíg az előadó, képes megfelelő lépéseket tenni az oldal ellen, addig egy rls csapat, önmaga leleplezése és bajba sodrása nélkül nem nagyon tud legális eszközzel fellépni
tehát két külön dologról beszélünk a rls készítőnek egyáltalán nincs törvényes jogalapja az általa elkészített “termékre” ugyanis ha szeretne egy ilyenhez hozzá jutni, még ő találná magát bajban a törvény előtt
nah a másik dolog, hogy kicsomagolom kitörlöm a file névből amit kell, és ha még nagyon kukacoskodni akarnék mondjuk rontok egy leheletnyit az aktuális film/zene minőségén (valószínűleg erre gondolhattál) és már a mérete sem egyezik
tehát a lényeg, hogy az előadó megismeri a termékét mert mi értelme van pl egy bódi gusztit feltölteni birtney spears névvel, addig a rls-er munkáját könnyen manipulálhatjuk