A Google kiáll a felhasználók mellett, és segítséget nyújt a hálózatok tesztelésében. A hollandoknál megint egy érdekes tanulmány született. Amerikában tovább lassul az internet.
Google VS ISP
A Google 36 speciális szervert fog munkára Amerikában és Európában. Ezeknek a számítógépeknek az lesz a feladatuk, hogy a hálózatok adatforgalmát elemezzék, és “lebuktassák” azokat a notórius szolgáltatókat, akik rendszeresen lassítják bizonyos protokollok sávszélességét.
A projekt része az Asva.info-n már ismertetett (a link mögött egyébként további teszt lehetőségeket találtok) Glasnot BitTorrent teszt is. A Glasnot oldalán egy egyszerű teszt segítségével a szerver BitTorrent forgalmat generál, és összehasonlítja az adatokat egy referencia méréssel. Így megállapítható, hogy a szolgáltatónk manipulálja-e a hálózatunkat. (A Glasnot tesztszerver még mindig nehezen elérhető, ez már az indulásakor is így volt, de ha pár percet várunk, talán szerencsénk lesz, és elkaphatunk egy szabad slotot.)
A Google és társai által szponzorált projekt a MeasurementLab.net címen érhető el.
Hollandia
Egy holland tanulmány szerint 4,7 millió holland internetező (akik már 15 évesek, vagy idősebbek) töltött le kalóz programokat, játékokat, filmeket vagy zenéket az elmúlt 12 hónapban. Ez a szám egyébként a holland lakosság közel 25 százaléka. Ez még nem is lenne meglepő, viszont a tanulmány másik része azt állapította meg, hogy azok, akik már töltöttek le illegálisan, jóval többet vásárolnak legálisan filmeket, játékokat vagy éppen zenéket. Ha ehhez hozzávesszük, hogy a “kalózkodás” jó hatással van egy ország kultúrájára és gazdaságára, akkor kezdem nem érteni, miért is megy a felhajtás, és az emberek folyamatos üldözése.
Amerika – Cox
A Cox, az USA harmadik legnagyobb szolgáltatója tovább szivatja a felhasználóit. Bár a legutóbbi húzásánál ez még mindig jobb – akkor ugyanis előzetes figyelmeztetés nélkül megszakította a fájlcserélést folytató felhasználók internetelérését. A most bejelentett hálózatmenedzselő alkalmazásuk erősen visszafogja a BitTorrentező, FTP-ző, vagy akár Usenet-et használó ügyfelek sávszélességét. A Cox egyébként igazi mamutszolgáltatóhoz méltóan viselkedik. Ahelyett, hogy fejlesztené a hálózatát, inkább a felhasználóit próbálja egyre szűkebb keretek közé szorítani a szolgáltatás “minőségének” megőrzése érdekében.
(slashdot, index, google, torrentfreak – köszönjük a linkeket: cworm, cisco kid, buherátor)
január 30, 2009 at 19:47 du.
Ideje volna már álapakolni az ilyen szolgáltatóknak, remélem becsődöl mind!
Újra beigatolódik a mondás: a google a barátod! 😀
január 30, 2009 at 20:17 du.
igyvan
január 30, 2009 at 21:33 du.
Mert nincs versenytársa ami kihívója lehetne…. Egyik se jobb a másiknál, csak más helyzetben van…
január 30, 2009 at 21:38 du.
[ OFF ] @spy666: “a google a barátod” – azért nem mindenki szerint: http://www.masterplanthemovie.com/
január 30, 2009 at 21:54 du.
Az lenne a jó, ha végre belátnák, hogy ez egy macska egér játék. Mindig lesz megoldás mindenre mert olyan szintű a fejlődés, hogy lehetetlen mindennek gátat szabni ( úgy, hogy ne sértsenek jogokat). Csak akkor van esély arra hogy becsődöljenek ezek a cégek, ha nem olyan helyzetben vannak hogy másoknak több alvállalkozóknak adják a vonalat mert akkor hiába váltasz a fővonal így is úgyis blokkolva lesz. Remélem érthető voltam, ha nem bocs csak fáradt vagyok.
január 30, 2009 at 23:18 du.
Jómagam: naes? amugy miert kell folyton mindenben az osszeeskuves elmeletet latni? egyszeruen ket joarcnak bejott az elet es ezt a gondolatot az egesz vallalatba beletettek. cia… lol szted gugli mennyire szarna le h mit mond neki a cia?
de mint mar mondtam, ha megis.. naes?
január 31, 2009 at 21:04 du.
Egyelőre mindegyik szolgáltatás túlterhelt… Naponta többször is próbáltam, de egyelőre nem jó…
január 31, 2009 at 22:08 du.
Nekem sikerült!És örömmel mondhatom, h engem egyelőre semmilyen korlátozás nem sújt 😀
január 31, 2009 at 23:00 du.
@vipet: a google túl sokat tud már most 🙂
– van gmail, a legjobb webes email szolgáltató (szvsz), a leveleket mind tárolódnak, mindent ki tudnak belőle olvasni…
– de hopp, magyarul van pl, se baj van google translate, ami még egyelőre nem viszi a magyart, de nem kell rá sokat várni
– azonkívül meg bármire amire keresel, vagy a legtöbb oldal, ahol szaladgálsz, azonosít téged (adsense, adwords)
– ha térképezel, az is többnyire gmaps, gearth, saját böngésző, online office csomag, youtube és mind mind a legjobb minőség, hogy közkedvelt legyen
Ha erre még a DNSes, könyv digitalizálós és egyéb munkásságukat is belevesszük, kezd egy kicsit elrémíteni, hogy mennyi, mennyi adat van a birtokukban nem? 🙂
Meg hát mindent ingyé’, valahogy ez túl szokatlan nekem… És mindezt hány év alatt?
No csak nem árt kicsit vigyázni velük annyit akartam össz-vissz és ez persze csak az én álláspontom a témában… 🙂
február 1, 2009 at 1:05 de.
Sziasztok
Én is kipróbáltam másodikra jó is lett… T-com vonalon vagyok más szolgáltatóval és nekem is full szálon futott le a teszt… 😀
február 1, 2009 at 14:41 du.
Off: a predb nem müködik már 1 edeje…
február 2, 2009 at 22:37 du.
Google strategiaja rohejesen egyszeru… egyszeruen jol epitettek/epitik ki az infrastrukturajukat, igy szinte barmibe is fektetnek, az altala generalt reklambevetel novekedes behozza az arat.
február 3, 2009 at 19:14 du.
Szerintem meg akinek üldözési mániája van, az ne internetezzen; úgysem lehet meggyőzni, hogy nem figyelik meg. Van postagalamb, meg titkosírás, oszt lehet használni, csak persze nem túl hatékony megoldás. Sőt, eregessünk füstjeleket! Menjünk vissza ennyi erővel a fára! Azért az fantasztikus, hogy a ludditizmus még mindig ennyire hódít.