A kiadók és a jogvédők kézzel lábbal harcolnak a P2P (és lassan a P4P) ellen, mégis egyre másra jelennek meg a “legális” p2p megoldások. Az új verziós flash-ben is megjelenik lassan a p2p technológia, és a jövőben talán az internetes tévézés alapja is a peer-to-peer lehet. Most egy újabb piacon jelent meg a p2p.
A Panda Security olyan megoldást mutatott be nemrégiben, ami – ha ki mondják, ha nem – p2p alapokat használ.
A megoldás lényege az, hogy a Panda cég vírusirtóját használó emberek számítógépei egy saját hálózat részei lesznek. A hálózaton belül az egyes gépek segítenek egymásnak, mind a vírusok felismerésében, mind azok kivédésében is. Valószínűsíthető, hogy a vírus adatbázis frissítésének központi letöltési módszerét is lecserélik.
A megoldás egyrészről nagyszerű, másrészről viszont akár aggályos is lehet, hiszen ha sikerül egy Panda által védett gépet megfertőzni hackereknek, akár saját botnetet is kovácsolhatnak a védelmi hálózatból. Másik oldalról pedig úgy tűnhet, hogy a cég pénzt és sávszélességet szeretne spórolni ezzel a megoldással.
szeptember 7, 2008 at 8:56 de.
A Panda a francia áltudományos “egyház” (=szekta) egyik legnagyobb méretű átverése. Még sehol nem láttam a programot normálisan működni, vagy lassú volt, vagy nem talált meg valamit, láttam már licenc-visszaadást is. Készül a saját botnet hálózat, hogy legyen min vírust terjeszteni 😀
szeptember 7, 2008 at 10:15 de.
“Örülünk, Vincent?” 😀
szeptember 7, 2008 at 10:42 de.
a p4p ellen nem harcolnak, hanem ők akarják átnyomni mindenkin, mert annak fő alappillére, hogy meggátolja a copyright-sértéseket
szeptember 7, 2008 at 11:51 de.
Mellesleg az is egy érdekes momentum lesz, ha még a p2p forgalmat jol ki is számlázza a mobilnet-szolgáltató 😉 Mert gondolom fogja őket érdekelni, hogy te nem torrenteztél/dc-ztél ecetera, hanem csak a virusirtod csereberélt adatokat napi 16x 😛
szeptember 7, 2008 at 14:34 du.
“A megoldás egyrészről nagyszerű, másrészről viszont akár aggályos is lehet, hiszen ha sikerül egy Panda által védett gépet megfertőzni hackereknek, akár saját botnetet is kovácsolhatnak a védelmi hálózatból.” – Gondolom, nem a virust/trojait/akarmit kuldik tovabb a virusirtok, hanem vmifele azonositast segito adatot, amivel rogton nyomon tudjak kovetni a rosszindulatu program terjedeset, s esetleg meg tudnak is tenni vmit azonnal hogy megakadalyozzak a tovabbi terjedeset.
szeptember 7, 2008 at 16:58 du.
Tudtam én mindig is hogy a Panda egy BotNet-et akar csinálni (sőt az összes vírusírtó is!) de most végre bebizonyosodott.
Háháhá :mad :nagyonmad :DDD
szeptember 7, 2008 at 18:25 du.
NIS 2009-ben is lesz egy ehhez picit hasonló. (A netről fog tudakozódni más felhasználók adatai alapján hogy az adott fájl vírus-e vagy sem.)