Úgy látszik, a Songo.hu és a track.hu bukása után még van aki úgy érzik, hogy lehet nyereségesen üzemeltetni itthon egy online zeneboltot. Májusban indítja el saját megoldását a Hungaroton, amelynek új gyermeke több ponton is jelentősen eltér a korábbi próbálkozásoktól.
A Songo.hu múlt hónap végén zárt be végleg. A hivatalos közlemény szerint az online vásárlási szokások megváltozása és nem utolsó sorban a forint gyengülése vezetett a projekt halálához. A Songo.hu-ban több mint egymillió zeneszám volt elérhető, viszont ennek alig 5 százaléka volt magyar szerzőké. A másik melléfogás valószínűleg a DRM és a Windows Media Audio formátumának erőltetése volt.
Songo is down, i repeat, songo is down!
Azoknak például, akik vásároltak legálisan zenét a Songo.hu oldalán keresztül, nem volt más választásuk, mint audio cd-re kiírni a zeneszámokat, mivel az újabb licenszek letöltésére már nem lesz lehetőségük. Audio cd. 2011. Köszönjünk. Az egymillió elérhető zeneszám 10 százalékát vásárolták meg, tehát a számok nagy részét teljesen feleslegesen vette meg a Songo.
A Hungaroton Mucis Store ezzel szemben mp3 formátumban, másolásvédelem nélkül kínálja a zeneszámokat a vásárlóknak. Az állományokat 256 kilobit/s minőségben teszik elérhetővé, egyes portálok szerint ez már olyan komoly minőség, hogy szinte lehetetlen megkülönböztetni az eredetitől. Nyilván a FLAC-ről még nem hallottak ezek a kedves szakértők. A boltban induláskor 40 ezer dal lesz letölthető a Hungaroton 50 évre visszanyúló zenekatalógusából.
április 30, 2011 at 21:57 du.
Laptop hangszórón nyilván nem lehet megkülönböztetni…
április 30, 2011 at 22:22 du.
ti amugy lattatok, hogy a Songo milyen szanalmasan sz*r volt minden tekintetben, raadasul rohadtdragan? nem csoda hogy meghalt, meg talan jobb is
április 30, 2011 at 23:34 du.
Előre is bocs az offért de már böki a csőröm a kérdés a DRM-s wma hangfájlt nem lehet felvenni stereomixer a hangkarin keresztül? Mert ha lehet amit gyanítok, hogy igen akkor felesleges kiírni cd-re. Mondjuk az is más tészta hogy a DRM-t is felesleges volt rátenni.
május 1, 2011 at 0:39 de.
3,5 Ft /mp3 ! Kiszámoltam. Ez az az összeg, amit hajlandó lennék kifizetni egy mp3 zeneszámért
-ha gyorsabban tudom letölteni mint a torrentrõl
-ha a kedvenc elõadóm zenéjét bolti megjelenés elõtt tölthetem
-ha nem traktálnak semmilyen linece.exe indítással, hogy elinduljon a zene
-ha nem kell még 18 másik számot is megvenni
május 1, 2011 at 8:05 de.
# TorrentFan
Tipikus magyar, mindent azonnal, mindenből a legjobbat, a legolcsóbban vagy ingyen.
Nem igazán érdekel majd a reagálás, mert úgyis offlavina lesz minden ilyen “zenés postból”.
Vannak témák amik örökké csak flame hadjáratot indítanak….
Ez pont egy olyan.
május 1, 2011 at 11:55 de.
Legális zeneletöltő oldalt a világ legegyszerűbb dolga lenne összehozni. Elvileg. Elvileg Magyarországon is. Csak ki kell szolgálni az igényeket: gyorsaság, minőség (jó mp3 mellett flac is), választék, szabad felhasználhatóság (semmi másolásvédelem).
Csak mire ezt összehozzák, a sok jogvédő miatt annyira drága lesz, hogy a kutya nem használja. Marad a torrent és tsa vállalkozás. A Hungaroton Music Store (vagy Mucis Store, mint a cikkben) akár ígéretes is lehet, de még korai megítélni. Egy év múlva visszatérhetünk rá.
május 1, 2011 at 13:41 du.
Mi a picsaert nem az itunes store- ba toltik fel??? Miert nem azt nyomatjak? A hungaroton archivumot feltoltak oda, persze csak a magyar store-bol nem elerheto. Kabare! Lenne egy MUKODO tortenet, de mi neeeeeem…annyira magyar.
május 1, 2011 at 14:14 du.
@breniek
Gondolom azért, mert így még az Apple haszna sem jön le a zeneszám eladási árából. Meg miazmár, hogy itt közösködjünk? Erre is lesz (vagy már el is dőlt) egy szép kis pályázat, ahol iszonyat pénzért valakik kifejlesztenek egy értékesítési felületet (remélhetőleg működőt) és utána ahogy fentebb említették egy valag jogvédői díj rárakodik a zeneszámok árára (kb mint a benzinnél az adók), utána pár évig fenntartják, majd megszűnik, arra hivatkozva, hogy a torrent mg a warez.
Viszont a pályázatnak hála hatalmas pénzeket lehet tisztára mosva bezsebelni, a sajátos magyar pályáztatási szokásoknak köszönhetően. És a fogyasztókon kívül mindenki jól jár. Pályázat is lett, meg is valósult, aztán a gonosz warez miatt meg is szűnt, ergo több támogatás kell a jogvédők munkájára…
május 1, 2011 at 16:51 du.
Ebből akár még ki is sülhet valami jó, hisz 50 évre visszamenőleg nem igazán lehet jó minőségben elérni a magyar zenéket, szóval némi kereslet szinte garantált, más kérdés hogy 2. körben már a warez egyik nagy lyukacsos cellájának betömését jelenti majd.
május 2, 2011 at 18:29 du.
Miért nem képesek veszteségmentes formátumban is elérhetővé tenni a zenéket?
május 3, 2011 at 19:26 du.
Kialakult egy rossz szokás, hogy a zenekészítésből élőket meg kell fizetni. Ezt automatikusan megoldotta a rendszer, amikor csak adathordozóval lehetett zenét venni (és jóval kevesebb tré zenész volt). Ma nem oldja meg. Ma csak annak szabadna zenét csinálnia, aki művészi örömében csinálja. De a megélhetési zenészek és a kiadó falkák küzdenek a létükért.
május 6, 2011 at 0:50 de.
Szerintem meg a legegyszerűbb az lenne ha létrehoznának a magyar zenészek maguknak egy alapítványt ami nyitna egy számlaszámot ahova lehet bármekkora összeget utalni és közlemény rovatba meg beírni a zenekar nevét akinek szánod a támogatást és ennyi, minden lemezkiadó meg egyéb “éhenkórász” meg elmehet a …-ba
így legalább a sok fos, agyonreklámozott ám senkit nem érdeklő zene kikopna és valóban csak az maradna amire igény van és nem az amit 1-2 ember eldönti, hogy ez a jó.
Én pl. saját zenekaraimat simán támogatnám így albumonként kb. 1000Ft-al, de csak akkor ha tudom, hogy csak és kizárólag ők kapják meg és senki más.
nektek mi erről a véleményetek?
május 6, 2011 at 8:44 de.
Az ötleted nem rossz, a közönség szempontjából jól hangzik, ha közvetlenül tudja támogatni kedvenceit. Ugyanakkor ne felejtsük el, hogy mi a kiadók, jogvédők dolga: védik az alkotók jogait. A kiadó talán legfontosabb, hiszen ő készíti el a terméket, a zenész nagyon kis része ma már az egésznek sajnos. És mivel itt is a pénz dominál, a nem befutott, pénz nélküli jó zenészek nem tudnának zenét készíteni (stúdió híján pl.) és ugyanazok a fosok maradnának meg, akik most, a minőség egy része pedig eltűnne a süllyesztőben, vagy elő sem kerülne 🙁 A jogvédők elsősorban (feltételezhetően) értenek a joghoz, illetve felkutatják, ráakadnak a jogsértő módon valahol kallódó, fellelhető, ne adj isten direkt terjesztett alkotásokat, és a jogsértést elkövetőt. Bármennyire is utáljuk őket, bármennyire is túllépnek a hatáskörükön, ők is csak a munkájukat végzik. Ezért fizetik őket a zenészek, akik valljuk be nem végeznék el ezt a munkát maguk, mivel nem is tudnák sok esetben. Ezért tagjaik ezeknek a szervezeteknek és ezért nem kell sajnálni őket, hogy mennyi pénzt lehúznak róluk a kiadók meg a jogvédők, miközben a nagyközönségtől is beszedik a magukét. Természetesen csak a pénzről szól az egész, de ők ezt vállalták, aláírták a szerződést, az egész láncolatban az alkotók azok, akik tudják, mit kapnak a pénzükért. Aki nem tudja, azok mi vagyunk.
május 6, 2011 at 14:15 du.
Ez szerintem teljesen hülyeség amit írsz, mert kvázi ezzel azt mondod, hogy jogvédők és kiadók nélkül nem működne az egész+plusz nem lennének felfedezve az új tehetségek.
Ezt a 2 állítás mindegyikét meg tudom neked cáfolni, mert van mindegyikre példa, hogy olyan előadók akik zenéjét egy kiadó se vállalta fel mégis ki tudtak adni albumot(és itt szintén a rajongók támogatására gondolok, akik megelőlegezték nekik az anyagiakat amiből ki tudták bérelni a stúdiót) és a jogvédelem meg teljesen felesleges mert eleve ellenszenvet kelt a zenerajongókban és sokba is kerül és ugye lássuk be a mai internetet egyszerűen már nem lehet teljes mértékben kontrollálni.
Tehát megint oda jutunk vissza ahonnét indultunk, a jó zenész(zenekar) meg tudna-e élni illetve el tudna-e indulni csak a rajongók támogatásaiból(és itt értem a koncertre megvett belépőtől a merchandis eladásokig a zenész közvetlen anyagi támogatását és bármi mást amiből csak és kizárólag a zenészt lehet támogatni).
Szerintem erre a kérdés egyértelműen IGEN, de várom a véleményeket.
május 6, 2011 at 20:33 du.
A Superbox.hu oldalt nézzétek meg, az nem semmi. Fizetsz azért, hogy hallgathatsd a zenét.
május 10, 2011 at 0:37 de.
nyomják hogy ne töltsél le, közben meg nincs legális lehetőség. ha hallok egy zenét, ha tetszik, pár percen belül – illegálisan – a gépemen van. ugyanezt legálisan nem tudom megtenni. vagy van ilyen honlap, csak én nem ismerem?
május 11, 2011 at 17:53 du.
haha ez nem semmi , minek veszekedtek?
10 év és az élő zene olyan ritka lesz mint a fehér holló.
jön a technó, meg mindenféle elektronikus zörej xd :)=>
=>am meg ha annyi ra hiányzik énekelj:) lesz 10 év múlva:)
május 18, 2011 at 16:53 du.
@kftkft: Létezik olyan oldal, ahol dalonként is tudsz vásárolni: dalok.hu. Ráadásul nem csak a süketekre gondoltak (mp3), hanem lossless formában is tölthető az adott zene, felár nélkül! És ég az ára sem vészes. 124 Ft egy zeneszám, albumvásárlása esetén pedig max 1250 Ft-ot kell fizetned (azaz csak az első tiz számot kell kifizetned, a 11.-től már ingyen vannak a számok). Ennyit meg megér egy lemez. Az az előadó, aki pedig csak 1 jó számot rak a lemezre, a többi meg szar, akkor az egész lemez, és maga az előadó is szar. Azaz 1 szám csak véletlenül keverdhetett rá. Hallgass végig pl. egy HammerFall lemezt. Tök mindegy melyiket választod, egyiken sincsen szar szám. Mind nagyon jó. 🙂
május 27, 2011 at 0:15 de.
Na, itt van, elindult, megnéztem… hát, mit is mondjak, a kialakítás talán még elmegy, de az árakkal már nem vagyok kibékülve. Pl: Egy Edda lemez 2300 ft mp3-ban, de bakeliten 500-1000 ft-ért meg lehet szerezni jó állapotban. Na jó, a bakelit és az mp3 ég és föld, na de itt arról lenne szó, hogy eredeti. Szerintem marad a torrent, a DC, és a különféle letöltő fórumok, mert annyira drága így, hogy kevesen veszik majd igénybe. (10 Edda lemez 23 ezer – na neeee!!). Az ötlet maga jó, de ezt is megelőzték… a DC hőskorában sok zeneőrült digitalizált bakelitet, meglehetősen jó mindőségben…